abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.10. 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 35
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 183 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Dotaz: PC-BSD: jak nastavit grafiku a monitor? - input not supported

    31.7.2010 13:00 jan055
    PC-BSD: jak nastavit grafiku a monitor? - input not supported
    Přečteno: 1026×
    Zdravím potřeboval bych poradit. Nainstaloval sem si PC-BSD 8.1 a když bootuju do systému tak mi na monitoru naskočí hláška "input not supported". Dá se to odEntrovat a jede se dál, ale na konci při zavádění grafického prostředí kde to píše "Starting X ..." To začne problikávat jakože se něco bude dít ale nic se nakonec neděje, jen to pořád problikává. Divné na tom je že, když to v té konečné fázi problikává mezi grafickým a "dosovským" prostředím tak i v tom dosovském prostředí můžu hýbat s myší.

    Asi je něco s rozlišením nebo ovladačema grafiky které se musí nějak nastavit.

    Tady ve windowsu jedu normálně pod rozlišením 1024x768. Grafika v PC je Ati Radeon x1950GT

    Nevím co stím mám dělat.

    Už jsem zkoušel nainstalova ubuntu 9/10 kde se mi v instalačním prostředí vždy počítač sám od sebe restartoval, takže se nedalo nic nainstalovat, pak jsem zkoušel freeBSD které se sice nainstalovalo, ale bylo potřeba nastavit síť, myš a doinstalovat grafické prostředí gnome, což se mi nedařilo..

    No a teď to PC-BSD a zas to nejde..

    Už fakt nevím jak bych ten linux nainstaloval..

    Díky moc za rady

    Odpovědi

    31.7.2010 20:48 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PC-BSD: jak nastavit grafiku a monitor? - input not supported
    Napis to to unixove poradny, ne linuxove..

    NN

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.