V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Neúspěšně bojuji s CR+LF vs LF. Na serveru poslouchám netcatem a na něj se připojuji telnetem z Windows. Problém je v tom, že windows mi posílá CR+LF, ale netcat očekává zakončení řádku pouze LF. Důsledek je takový, že když výstup netcatu sypu rourou někam dál, pošlou se mi do ní data až po přerušení spojení.
Já ovšem potřebuji data posílat okamžitě, CR+LF nahradit LF...
Stojím na tomto bodě:
nc -l -k -t -p 2000 | sed -e 's/\r/\r\n/g'
Zajímavé je, že když výstup přesměruji do souboru, třeba takto:
nc -l -k -t -p 2000 > output.logtak se tam vše zapisuje okamžitě. Resp. pokud si jej otevřu ve vimu, je to tam. Cat apod. neukáže nic...
Poradí mi někdo, jak toto chování/problém vyřešit nebo obejít?
Trošku jsem pokročil:
nc -l -p 2000 | tr '\n\r' '\n'kupodivu funguje přesně, jak jsem chtěl.
Průšvih je, že chci netcatem volat skript, který vstup zpracuje a podle toho vyhodí nějaký výstup, takže něco ve stylu:
nc -l -p 2000 -e read.sh
read.sh:
#!/bin/bash while true; do read input echo $input>input.log echo "Recorded: $input" done
Ovšem tím jsem s problémem zase na začátku, protože opět nevím, jak ten vstup v read.sh vzít a prohnat ho něčím co ho zkonvertuje CR+LF na LF.
input=${input%$'\r'}
sed -e 's/\r/\r\n/g'tak úplně \r neodstraní. Asi spíš chcete
sed 's/\x0d$//g'Popřípadě totéž se sed -u, abyste ještě nenarazil na problém bufferování výstupu a data se vypisovala opravdu po řádcích. Jinak lépe než čachrovat s vimem a catem je lepší použít "od":
$ echo -ne 'aaaa\r\n' | sed 's/\x0d$//g' | od -t x1 0000000 61 61 61 61 0a 0000005
Máte pravdu. Prohnal jsem to čistě "od" a zjistil jsem, že řetězec je zakončen samotným CR (x0d), zkoušel jsem tedy
netcat -l -p 2000 | sed -u 's/\x0d/\x0a/g'což mi průběžně nevypisuje nic, až když se přeruší spojení, tak se vypíše vše najednou.
Druhý pokus ve formě
netcat -l -p 2000 | tr '\r' '\n'vypisuje pěkně průběžně.
Ovšem pokud kterýkoliv z těchto dvou výstupů přesměruji do souboru, tak se mi v obou případech zapíše do souboru až po přerušení spojení. Začínám mít obavy, že se standardními nástroji v Linuxu to dohromady nedám. Možná by bylo nejjednoduší to celé napsat v Pythonu...
což mi průběžně nevypisuje nic, až když se přeruší spojení, tak se vypíše vše najednou.Zní to jako problém s I/O buffery. Ve skutečnosti to není "po přerušení spojení" ale něco jako 4kb dat.
Tiskni
Sdílej: