Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Aloha,
mám takový problém, který je pro mě docela zásadní. Mám 2 virtualizované vývojové servery, které mají Síť pouze s hostem a na druhou síťovku v režimu NAT kvůli přístupu na internet. Bohužel to má nevýhodu, poněvadž v routách hostovaných systémů mám 2 výchozí brány (pro každou síťovku jednu) a stroje pak pomalu reagují.
Chtěl bych Vás požádat o pomoc při řešení této situace. Podmínky: stroje musí mít pevné adresy (ne DHCP), nesmí být vidět z venčí (takže žádný most) pokud nepřesměruji port služby na daný server. Připojení notebooku k internetu je střídavé (eth0, wlan0).
Hostované systémy jsou Debian, hostitel Ubuntu 10.04.
Děkuji
A co se stane az nebudu pripojen vubec - mam to na notebooku a doma nemam internet. Resp mi jde take o to, aby ty stroje mely stejnou IP nezavysle na taom v jake siti naleza notebook. Co tedy udelat, pokud prichazi pozadavek z vyrtualu pres sit z hostem tak bych mohl routovat/ natovat pozadavky z virtualu.
1. eth0 (vychozi sitovka) je na DHCP.
2. dummy interface (po natazeni modulu) se jmenuje dummy0, ale doporucuji prejmenovat, pokud chces pouzivat DHCP server) ma statickou adresu treba 192.168.1.1/24 a nema branu, takze default routa je pres eth0.
3. Ve VirtualBoxu nastavis typ site na Bridged adapter, dummy0 (nebo jmeno, ktere jsi zvolil)
$ cat /etc/modprobe.d/dummy.conf alias dummy0 dummy options dummy numdummies=1 $ grep dummy /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules # Dummy interface renamed to inter because of DHCP server problem with dummy interfaces SUBSYSTEM=="net", KERNEL=="dummy0", NAME="inter0"
Ten první soubor /etc/modprobe.d/dummy.conf si mám tedy založit (soubor neexistuje) a do něj dopsat ty řádky? Také nechápu co znamená alias dummy0 dummy.
V druhém souboru /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules dochází k přejmenování dummy0 na inter0.
Ještě bych se chtěl optat zda je k dummy nějaká dokumentace popř. co mám hledat.
alias wildcard modulename This allows you to give alternate names for a module.Jo, napsal jsem to blbe, dik za opravu
Ahoj, děkuji za návod.
Trošku jsem si hrál v pracovní době.
Sovka dummy0 se jmenuje vlan0. Vyzkoušel jsem to v praxi a bohužel ani z jednoho stroje si nepingnu druhý (host-guest). V příloze jsou dle mě snad všechny důležité informace. Nevím kde dělám chybu - pro virtuální stroj by se nemělo nic měnit (IP 10.0.0.2, GW 10.0.0.1). vlan0 má IP 10.0.0.1.
Nejsem odborník na síť, omlouvám se a děkuji za pomoc.
ip_forward=yes v /etc/network/optionsCo iptables? Je povolena komunikace mezi sitovkami?
-A FORWARD -i vlan0 -j ACCEPT -A FORWARD -o vlan0 -j ACCEPT
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward 1tenhle soubor nemám (Ubuntu 10.04)
ip_forward=yes v /etc/network/options
po vytvoření souboru a restartu sítě hláška /etc/network/options still exists and it will be IGNORED! Read README.Debian of netbase.proto jsem odkomentoval řádek v
/etc/sysctl.conf
/etc/network/interfaces auto eth1 iface eth1 inet static address 10.0.0.2 netmask 255.255.255.0 broadcast 10.0.0.250 gateway 10.0.0.1Je blbe broadcast, ma byt 10.0.0.255, navic netusim, proc je tam eth1 (kde je eth0?), ale to by v principu nemelo vadit...
# Reload dummy device rmmod dummy; modprobe dummy; /sbin/ifup vinet0; /sbin/ifconfig vinet0 up;Dulezite je ifup, nevim proc, ale i kdyz bylo zarizeni videt, nekdy zustalo neaktivni
for i in `ls /proc/sys/net/ipv4/conf/vlan0/`; do echo "$i = `cat /proc/sys/net/ipv4/conf/vlan0/$i`"; done
accept_local = 0 accept_redirects = 1 accept_source_route = 1 arp_accept = 0 arp_announce = 0 arp_filter = 0 arp_ignore = 0 arp_notify = 0 bootp_relay = 0 disable_policy = 0 disable_xfrm = 0 force_igmp_version = 0 forwarding = 1 log_martians = 0 mc_forwarding = 0 medium_id = 0 promote_secondaries = 0 proxy_arp = 0 proxy_arp_pvlan = 0 rp_filter = 1 secure_redirects = 1 send_redirects = 1 shared_media = 1 src_valid_mark = 0 tag = 0
interface=nazev zarizeni, pres ktery jde provoz z VirtualBoxuV guestovi pak IP brany do /etc/resolv.conf
Tiskni
Sdílej: