Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ahoj moc rád pracuju v konzoli a poslední dobou zjišťuji že mi současný desktop vůbec nevyhovuje a necítím se v něm dobře, v konzoli trávím víc jak 70% času, proto jsem se rozhodl nahradit pracovní plochu a panel konzolemi.
Viz příloha kde jsem navrhl jak by to mohlo vypadat. První konzole by byla úplně nahoře a sloužila by jako informační panel (doufám že půjde nastavit aby spuštěné aplikace tento panel nepřekryly). Zbylé čtyři terminály by byly místo plochy volně k dispozici.
Stále zvažuji v čem si toto prostředí vytvořit, nejspíše v OpenBoxu, který trochu znám a vím, že lze dobře modifikovat a jelikož nebudu používat gnome, tak přejdu k archu, který se mi zamlouvá(přehlednosti & roling-updates). Tudíž budu muset vymyslet co nasadit místo gvfs samba mount, který v ubuntu dobře funguje. Fusesmb na tom bohužel dobře není(dost padá) a mountovat samba oddíly přes fstab je nepraktické v síti s více PC. Wifi, správce napájení, etc už si dořeším, ale nemohu se rozhodnout v jakém přostředí začít.
Jestli jste někdo zkoušeli něco podobného a nebo o něčem podobném víte budu rád za nějaké info, dík Indiánský lotr
Řešení dotazu:
Jestli se ti to podaří nějak zmáknout, tak prosím např. formou blogového zápisku zveřejni postup. Díky.
Poznámka: Arch Linux je dobrá volba.
Možná k tomu jednou dojdu, ale awesome je dobře konfigurovatelný a prozatím nevidím důvod abych začal od píky s vlastním desktopovým prostředím, čas ukáže.
Tiskni
Sdílej: