Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj moc rád pracuju v konzoli a poslední dobou zjišťuji že mi současný desktop vůbec nevyhovuje a necítím se v něm dobře, v konzoli trávím víc jak 70% času, proto jsem se rozhodl nahradit pracovní plochu a panel konzolemi.
Viz příloha kde jsem navrhl jak by to mohlo vypadat. První konzole by byla úplně nahoře a sloužila by jako informační panel (doufám že půjde nastavit aby spuštěné aplikace tento panel nepřekryly). Zbylé čtyři terminály by byly místo plochy volně k dispozici.
Stále zvažuji v čem si toto prostředí vytvořit, nejspíše v OpenBoxu, který trochu znám a vím, že lze dobře modifikovat a jelikož nebudu používat gnome, tak přejdu k archu, který se mi zamlouvá(přehlednosti & roling-updates). Tudíž budu muset vymyslet co nasadit místo gvfs samba mount, který v ubuntu dobře funguje. Fusesmb na tom bohužel dobře není(dost padá) a mountovat samba oddíly přes fstab je nepraktické v síti s více PC. Wifi, správce napájení, etc už si dořeším, ale nemohu se rozhodnout v jakém přostředí začít.
Jestli jste někdo zkoušeli něco podobného a nebo o něčem podobném víte budu rád za nějaké info, dík Indiánský lotr
Řešení dotazu:
Jestli se ti to podaří nějak zmáknout, tak prosím např. formou blogového zápisku zveřejni postup. Díky.
Poznámka: Arch Linux je dobrá volba.
Možná k tomu jednou dojdu, ale awesome je dobře konfigurovatelný a prozatím nevidím důvod abych začal od píky s vlastním desktopovým prostředím, čas ukáže.
Tiskni
Sdílej: