Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
:INPUT DROP :FORWARD DROP :OUTPUT ACCEPT -A INPUT -i eth0 -s 172.16.3.44 p -tcp --dport 3128 j -ACCEPTpc s ip 172.16.3.44 by se přeci mělo pomoci CENTOSU pripojit do netu, pokud na pc nastavim proxy 172.16.3.40. Centos sam o sobe jiz pripojen do netu je, avsak nedokazi pomoci IPTABLES toto pripojeni nasdilet. Předem moc děkuji
iptables
je firewall, pomocí něj rozhodně žádné spojení nenasdílíte. Pokud se chcete připojovat pomocí proxy serveru na 172.16.3.40, nenastavujte tam žádný firewall, ale nainstalujte tam proxy (např. Squid) a tu nastavte, aby používala onen proxy server, přes který přistupujete k webu. Nebo použijte na serveru NAT, takže server veškerou komunikaci ze 172.168.3.44 přepíše,jakoby pocházela přímo ze serveru.
iptables -t nat -A POSTROUTING -p tcp -s 172.16.3.44 --dport 3128 -j SNAt --to-source 172.16.3.40
--to-source
má být IP adresa rozhraní, přes které ten server komunikuje s proxy serverem. Přepdokládám, že ty adresy 172.16.3.40 a .44 jsou adresy ve vaší místní síti.
Také je potřeba mít na serveru zapnuté předávání paketů – v /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
musí být jednička. CentOS na to pravděpodobně bude mít nějaký konfigurační soubor, podle kterého to nějaký startovací skript nastaví při startu počítače.
Nejjednodušší byste ale měl pořídit nějaký malý switch a oba počítače připojit k poskytovateli přes něj. Počítače tak na sobě budou nezávislé a můžete se k internetu připojovat z obou.
-A INPUT -i eth0 -s 172.16.3.44 p -tcp --dport 3128 j -ACCEPT
při výchozí politice OUTPUT
DROP
a bez dalších pravidel v OUTPUT
j k ničemu, protože propustí pouze pakety přicházející na daný počítač, ale nepropustí odpovědi, takže se TCP/IP spojení nikdy nenaváže. Ale problém vidím spíš v tom, že v dotazu popisujete něco jiného, než jak vaše síť opravdu vypadá a čeho se snažíte dosáhnout.
Tiskni
Sdílej: