abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 9.9p2 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Řešeny jsou 2 bezpečnostní chyby: CVE-2025-26465 (MITM pokud je zapnuta volba VerifyHostKeyDNS, ve výchozím stavu je vypnuta) a CVE-2025-26466 (DoS). Detaily na stránkách společnosti Qualys (txt).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:44 | Zajímavý článek

    Argentinský prezident Javier Milei čelí více než stovce žalob a trestních oznámení kvůli spáchání podvodu, protože na svých sociálních sítích propagoval kryptoměnu $LIBRA, jejíž hodnota se v krátké době znásobila a pak zhroutila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 18:55 | Nová verze

    Wayland Protocols byly vydány ve verzi 1.41. S dlouho očekávaným protokolem správy barev a High Dynamic Range (HDR).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.11.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest (Wikipedie) v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Pozvánky

    V stredu 19. 02. 2025 o 10:00h bude spustený jarný webinár zdarma. Na tomto webinári si ukážeme praktické ukážky monitorovania Prometheus endpointov s využitím nástroja Zabbix. Účastníci sa dozvedia, ako nastaviť a konfigurovať Zabbix na zber dát z prometheus exporterov vrátane vytvárania LLD pravidiel. Tento webinár je určený pre mierne pokročilých administrátorov Zabbixu. Registrácia na stránke: Axians Slovakia. Zoznam všetkých webinárov: Axians Slovakia webináre.

    Axians Slovakia | Komentářů: 9
    včera 02:22 | Nová verze

    Byla vydána beta verze GNOME 48. Vyzkoušet lze instalační ISO GNOME OS. Vydání GNOME 48 je plánováno na březen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.2. 21:22 | Nová verze

    Bochs (Wikipedie), tj. emulátor počítačů typu x86 a x86-64, byl vydán ve verzi 3.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.2. 17:00 | Zajímavý článek

    Věříte své kalkulačce? Kolik je (10^100) + 1 − (10^100)? A kolik 1%−1%?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    15.2. 16:22 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.2. 12:00 | Humor

    FlappyFavi, hra Flappy Bird v ikoně Favicon. Nefunguje na mobilech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Nefunkční compiz na arch

    31.8.2010 09:38 RiPP3r
    Nefunkční compiz na arch
    Přečteno: 233×
    Provedl jsem novou, čistou instalaci Arch linuxu. Všechno funguje jak má, ovladače pro grafickou kartu jsou nainstalované a počítač prošel testem pro funkčnost compizu (viz. http://forlong.blogage.de/entries/pages/Compiz-Check).

    Problém je v tom, že když ho zapnu, zmizí úplně všecky ovládací prvky oken a s okny se nedá hýbat. To se stává, když se compiz zapne už při spuštěném GNOME. Proto jsem dal příkaz "compiz --replace" jako vždy do "gnome-session-properties". Ale když systém restartuji, je zde stejný problém, jako při spuštění při plně zapnutém systému... Jsem si jistý, že mám nainstalované všechny součásti compizu (dokonce jsem nainstaloval součást pro KDE, kdyby tam byla chyba...). Navíc v compiz manageru se mi neukládá nastavení a nevím proč.

    Odpovědi

    luta avatar 31.8.2010 09:43 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční compiz na arch

    to je normální..musíš najet do nastavení manažeru a zapnout dekorace oken, pohyb s okny, resize a podobně..jak nejsou ty pluginy zaplý tak je compiz nepoužitelnej..nechápu proč tyhle základní věci nejsou v defaultu zaplý

    31.8.2010 19:27 RiPP3r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční compiz na arch
    Je mi jasný, že to musím zapnout :D Problém je, že i když to zapnu, tak to nefunguje. Navíc když je zaplej compiz, tak úplně zmizí lišty oken...
    Max avatar 31.8.2010 19:36 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční compiz na arch
    Nastartuj gnome bez compizu, pak si v něm otevři nějakou konzoli a spusť ručně compiz a uvidíš sám, co se mu nelíbí ;-).
    Díval jsi se také do wikiny ? Arch Linux Compiz - wiki. Jestli jsi na něco nezapomněl ;-)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    1.9.2010 10:25 RiPP3r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční compiz na arch
    No právě, že on nic nepíše :D Vypadá to, že se mu všecko líbí. Wikinu jsem projel celou několikrát a na řešení jsem nepřišel :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.