Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
make make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.Ďaľšie moje pokusy :(
make -f Makefile -C /home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2 modules make: Entering directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2' make: *** No rule to make target `modules'. Stop. make: Leaving directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2'
make -C /home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2/ M=$(PWD) modules PWD: command not found make: Entering directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2' make: *** No rule to make target `modules'. Stop. make: Leaving directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/fs/ext2'Za pomôc už vopred moc ďakujem.
Co koukam, tak je v /usr/src/linux soubor README ... vy ho tam nemáte, že nejdete přímo k cíli?
A tohle ...
BUILD directory for the kernel: When compiling the kernel all output files will per default be stored together with the kernel source code. Using the option "make O=output/dir" allow you to specify an alternate place for the output files (including .config). Example: kernel source code: /usr/src/linux-2.6.N build directory: /home/name/build/kernel To configure and build the kernel use: cd /usr/src/linux-2.6.N make O=/home/name/build/kernel menuconfig make O=/home/name/build/kernel sudo make O=/home/name/build/kernel modules_install install Please note: If the 'O=output/dir' option is used then it must be used for all invocations of make.nepomůže?
make: *** No targets. Stop.
make -C /home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/ fs/ext2/ext2.koA předtím potřebujete ono jádro nastavit tak, jak je nastavené jádro na onom druhém počítači (zkopírovat
/boot/config-2.6.29
do .config
) a povolit ext2 jako modul (make menuconfig
, tam File Systemsa tam
ext2nastavit na
M).
make -C /home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29/ fs/ext2/ext2.ko make: Entering directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29' scripts/kconfig/conf -s arch/x86/Kconfig *** *** You have not yet configured your kernel! *** (missing kernel .config file) *** *** Please run some configurator (e.g. "make oldconfig" or *** "make menuconfig" or "make xconfig"). *** make[2]: *** [silentoldconfig] Chyba 1 make[1]: *** [silentoldconfig] Chyba 2 make: *** No rule to make target `include/config/auto.conf', needed by `include/config/kernel.release'. Stop. make: Leaving directory `/home/playboy/Stiahnuté/linux-2.6.29'
Trochu teorie: sám kompiluju aktuální kernel jako
make && make modules_install installa pokud chci jen přidat nějaký modul, tak upravim konfiguraci (make menuconfig třeba) a modul mam po té mé konstrukci k dispozici.
Pokud jsem kdysi zkoušel zkompilovat kernel pro druhý komp, tak jsem vlez do /usr/src, upravil symlink, vlez do linux, upravil konfiguraci, dal "make -O ...", pak to přetáh na druhej komp a stačilo.
A jinak pokud chcete samotný modul, google radí takhle ...
musím mať skompilované jadro aby som môhol kompilovať modul?Ne, jen musíte mít soubor .config. V něm jsou nastavení které ovlivňují ten modul. Ta nastavení by měla být stejná jako na cílovém systému jinak modul skompilujete ale nepůjde natáhnout.
Tiskni
Sdílej: