Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Já jsem se zrovna trefil do upgradu a takto mi odpověděli:
From: Radovan Zahorik <@nkp.cz> Subject: RE: Z39.50 server odmítá spojení Date: Mon, 2 Aug 2010 07:33:07 +0200 Dobry den, pres vikend probehl v Narodni knihovne prechod na novou verzi systemu a nove servery. Z39 server: ======== aleph.nkp.cz: 9991 195.113.132.84: 9991 Online katalogy a databaze NK CR: ========================== http://aleph.nkp.cz/F/ http://aut.nkp.cz a http://skc.nkp.cz (zustava nezmeneno) Snazili jsme se informovat vsechny, kterych by se to mohlo dotknout, ale zda se, ze se nam to uplne nepodarilo. Omlouvm se. S pozdravem R. Zahorik (odd. knih. systemu NK CR)
A skutečně to na této adrese jede (nebo aspoň když jsem jsem to zkoušel).
Jestli mají někde zveřejněné staré údaje, tak jim napište.
Moje nastavení je:
Hostitel: aleph.nkp.cz
Port: 9991
Databáze: NKC_UTF
Kódování znaků: utf-8
Formát: MARC21
Včera jsem aktualizoval adresu a port a funguje to naprosto v pořádku.
Vložte sem přímo nastavení, jaké tam máte. Nejlépe asi příslušnou sekci [Data Source x]
z .kde/share/config/tellicorc
.
Z39.50 je prastarý protokol, knihovna nabízí pro staré klienty i bezdiakritickou verzi.
Já mám tellico-2.1.1, yaz-3.0.50, qt-4.6.2 a kdelibs-4.4.5. Aktulizace knihy pád nepůsobí.
Tak to se omlouvám, jsem to musel špatně přepsat.
Já mám ještě starou verzi, ale zkuste to spustit z konzole, jestli to něco nevypíše při pádu.
KCrash: Application 'tellico' crashing... KCrash: Attempting to start /usr/lib/kde4/libexec/drkonqi from kdeinit sock_file=/home/josef/.kde/socket-ubuntu/kdeinit4__0 QSocketNotifier: Invalid socket 12 and type 'Read', disabling...Nevíte co by to mohlo způsobovat? Zkoušel jsem Tellico verze 2.2 a 2.3 a je to stejné.
Tiskni Sdílej: