V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravím
som čerstvý užívateľ OpenSuse 11.3 KDE a stretávam sa denno denne s problémom sčernania aktívneho okna v akomkoľvek programe. Taktiež sa mi stáva, že mi zošedne záhlavie okna (zmiznú ikonky na minimalilzovanie, maximalizovanie a zatvorenie okna. taktiež ponuka na úpravu panelov je občas čierna, prípadne šedá. Stačí ju zatvoriť, prípadne prejsť nad ňou akýmkoľvek oknom a znova sa obnoví.Viete mi s tým niekdo poradiť?
Skúsil som gúgliť, avšak asi sa neviem dobre vyjadriť, tak som nenašiel nič čo by mi pomohlo. Ak niekdo viete aspoň čoho sa mám chytiť, pomohlo by
Pokúšal som sa to odfotiť, avšak neúspešne.
všetok HW mám nainštalovaný správne, všetko mi beží bez problémov
HW je nasledovný: HP Probook 4710s, Ati HD4330, LAN Marvell, Wifi Broadcomm.
Za skorú intervenciu vodpred ďakujem
Řešení dotazu:
Zdravím,
Na inom fóre mi poradili, aby som skúsil odinštalovať proprietárne drivery. Nepomoholo to. Po znovu nainštalovaní priprietárnych ovládačov som narazil na nový problém a to ten, že sa mi nezapína kompozícia automaticky po štarte, ale musím ju zapnúť manuálne klávesovou skratkou ALT+SHIFT+F12
Skúsil som ešte aktualizovať KDE 4.4 na 4.5. Ani to nepomohlo. KDE 4.5 sa mi javí stabilnejšie po zhruba týždni používania. Avšak problém s miznúcimi okrajmi, zošednutím okien, sa stýkam tak isto často.
Takže problém bol v driveroch ku grafickej karte. Pri reinštalovaní OS Opensuse 11.3 KDE 4.4 som chvíľku používals driverami predinštalovanými v opensuse a beží to v pohode.
Takže zo skúseností na HP probook 4710s a ATI radeon hd4330 musím skonštatovať, že drivery od ATI sú na dve veci
Tiskni
Sdílej: