Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Zdravím
som čerstvý užívateľ OpenSuse 11.3 KDE a stretávam sa denno denne s problémom sčernania aktívneho okna v akomkoľvek programe. Taktiež sa mi stáva, že mi zošedne záhlavie okna (zmiznú ikonky na minimalilzovanie, maximalizovanie a zatvorenie okna. taktiež ponuka na úpravu panelov je občas čierna, prípadne šedá. Stačí ju zatvoriť, prípadne prejsť nad ňou akýmkoľvek oknom a znova sa obnoví.Viete mi s tým niekdo poradiť?
Skúsil som gúgliť, avšak asi sa neviem dobre vyjadriť, tak som nenašiel nič čo by mi pomohlo. Ak niekdo viete aspoň čoho sa mám chytiť, pomohlo by
Pokúšal som sa to odfotiť, avšak neúspešne.
všetok HW mám nainštalovaný správne, všetko mi beží bez problémov
HW je nasledovný: HP Probook 4710s, Ati HD4330, LAN Marvell, Wifi Broadcomm.
Za skorú intervenciu vodpred ďakujem
Řešení dotazu:
Zdravím,
Na inom fóre mi poradili, aby som skúsil odinštalovať proprietárne drivery. Nepomoholo to. Po znovu nainštalovaní priprietárnych ovládačov som narazil na nový problém a to ten, že sa mi nezapína kompozícia automaticky po štarte, ale musím ju zapnúť manuálne klávesovou skratkou ALT+SHIFT+F12
Skúsil som ešte aktualizovať KDE 4.4 na 4.5. Ani to nepomohlo. KDE 4.5 sa mi javí stabilnejšie po zhruba týždni používania. Avšak problém s miznúcimi okrajmi, zošednutím okien, sa stýkam tak isto často.
Takže problém bol v driveroch ku grafickej karte. Pri reinštalovaní OS Opensuse 11.3 KDE 4.4 som chvíľku používals driverami predinštalovanými v opensuse a beží to v pohode.
Takže zo skúseností na HP probook 4710s a ATI radeon hd4330 musím skonštatovať, že drivery od ATI sú na dve veci
Tiskni
Sdílej: