abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Samba + CUPS - jak to celé funguje....

    6.11.2010 13:32 Pavel
    Samba + CUPS - jak to celé funguje....
    Přečteno: 415×
    Ahoj, Nasadil jsem si doma Samba server, který nedělá nic jiného, než že mi v rámci pracovní skupiny poskytuje přístup ke sdíleným adresářům a souborům. Přístup ke sdíleným souborům mám řešený pomocí ACL - až sem si troufám říct, že jsem problematice porozuměl.

    Teď k věci...

    Samba by ve spolupráci s CUPS měla umět poskytovat i přístup ke sdíleným tiskárnám. V mém případě se jedná o HP LaserJet 6L a jedno nové zařízení, které je multifunkční a je to HP OfficeJet 6500n.

    Chtěl bych tedy, aby bylo možné přes tiskovou frontu, vytvořenou na SAMBA serveru tisknout na těchto dvouch tiskárnách z prostředí Windows XP, Windows Vista a Windows 7 - tím tedy říkám, že máme doma tři počítače, každý s jiným operačním systémem.

    A teď, na netu jsem četl, že je možné na Samba serveru ukládat i ovladače pro různé operační systémy a pokud připojím tiskovou frontu \\SambaServer\HPLJ6L tak že se to podle verze operačního systému dokáže rozhodnout, který ovladač si to vezme.

    Já bych chtěl poprosit o radu, jak to celé zkonfigurovat, jak na ten Samba server ty ovladače dát a případně, ale to bych řešil až v dalším postu, jak nastavit práva pro jednotivé tiskárny - zařazování, tisk, rušení úloh.

    Dokážete mě tuto problematiku nějak objasnit/vysvětlit ? Případně odkázat na nějaké rozumné HOWTO, odkud by se dalo čerpat ?

    Děkuji

    Odpovědi

    6.11.2010 16:28 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba + CUPS - jak to celé funguje....
    V principu to funguje tak, ze pres administracni rozhrani Cups-isu(localhost:631) pripojis tiskarny(vetsinu ovladacu uz ma cups v sobe..) a pres konfiguraci samby je nazdilis.

    nic sloziteho nehledej,

    NN

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.