Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
dobry den
rad by som dosiahol navyseniu rychlosti tym ze na pripojenie k internetu pouzijem sucasne viac zariadeni/sietovich kariet napriklad
eth0 eth1 eth2 a wlan0
je to mozne ?
aky program na to pouzit ?
tetkom mi funguje iba jedno zariadenie no mam moznost sa pripojit ese cez wifi a taky cez dalsie nezavysle lan je mozne toto vsetko sklbyt dokopi, pripojit vsetky zariadenia a stahovat z internetu vecou ryclostou
nikde na netu som nenasiel navod ako na to popravde ma ani nenapada ziadne klucove slovo,
prosim pomozte mi tento problem vyriesit popripade uviest konkretne riesenie
dakujem
$ load balancing
No command 'load' found, did you mean:
Command 'nload' from package 'nload' (universe)
Command 'xload' from package 'x11-apps' (main)
Command 'tload' from package 'procps' (main)
Command 'pload' from package 'pload' (universe)
load: command not found
moc tomu nerozumiem nebo skvor vobec
to je o nejakom vpn a smerovani na server ...
ja le potrebujem pres lan pripojit k deskopu k jednej sietovke
tak nepomohlo nainstaloval som #apt-get install ifenslave-2.6
do neho som vlozil
iface bond0 inet static
address 10.31.1.5
netmask 255.255.255.0
network 10.31.1.0
gateway 10.31.1.254
up /sbin/ifenslave bond0 eth0
up /sbin/ifenslave bond0 eth1
eth0 eth1 su sietove zariadenia
no /etc/modprobe.d/arch/i386: som nennasiel
ls /etc/modprobe.d/
alsa-base.conf blacklist-firewire.conf blacklist-oss.conf
blacklist-ath_pci.conf blacklist-framebuffer.conf blacklist-watchdog.conf
blacklist.conf blacklist-modem.conf libpisock9.conf
tak som to restartol ifconfig zariadenie bond0 nevypisal ale sietovy manazetr ho nasiel po naslednom pripojeni tsak net padol
no a to ti pisem. v debiane to mas pod balickom ifenslave. jednotlive mody si najdes tu http://www.debianadmin.com/linux-ethernet-bonding-configuration.html a podla toho co od toho chces si to zvolis. len to..
modprobe bonding mode=0 miimon=10000
ip link set address 00:11:22:33:44:55 dev bond0
ip add add 10.0.10.1/30 dev bond0
ip link set up dev bond0
ifenslave bond0 eth1
ifenslave bond0 eth2
no odpojilo ma to z internetu k spojeniu nedoslo
takze tvrdis ze na to potrebujem samostatny server ?ze to nepude na pc z viacerimi sietovkami ?
bohuzial konektyvytu mam maximalnu vramci moznosti polohy no nestaci preto chcem viuzit vsetko co sa da no dalsi pc urcite zakupovat nebudem aby mi to smeroval niekam ja to potrebujem sprovoznit na destkope,
nevedel som vsak ze sa to riesi pomocou bondingu takze uz mam klucove slovo a par odkazou takze zacinam na tom pracovat a dufam ze sa mi to podary konkretne riesenie tu nakoniec uvediem
Tiskni
Sdílej: