Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
#!/bin/sh # záloha uživatele - provádí uživatel zaloha=fedora-petr uzivatel=petr # zálohujeme... (vynecháme adresáře obsahující soukromé klíče a hesla; z FF bereme jen záložky) home="/home/$uzivatel" rdiff-backup \ --include "$home" --exclude "$home/.ssh" --exclude "$home/.gnupg" --exclude "$home/nezalohovat" \ --exclude "$home/.mozilla" --include "$home/.mozilla/firefox/*/places.sqlite" --include "$home/.mozilla/firefox/*/bookmarks.html" \ --include /var/www/html \ --exclude '*' \ / "$zaloha"Problém: rdiff-backup zazálohuje i adresáře, co zálohovat nechci (označil jsem je --exclude), tj. zálohuje se i .ssh, .gnupg, celá .mozilla. Bez kombinování (tj. např.
rdiff-backup --exclude /var/www/html/phpMyAdmin/ /var/www/html/ test:html
funguje --exclude správně. Takže asi rdiff-backup není schopný z něčeho přidaného pomocí --include odfiltrovat, co tam podle --exclude nemá být a prostě se v takovém případě (např. --exclude /home/petr --include /home/petr/.ssh
). Setkali jste se s tou chybou (nebo featurou?) taky a dá se to nějak řešit?
rdiff-backup \ --include "$home/.mozilla/firefox/*/places.sqlite" --include "$home/.mozilla/firefox/*/bookmarks.html" --exclude "$home"/.mozilla \ --exclude "$home/.ssh" --exclude "$home/.gnupg" --exclude "$home/nezalohovat" --include home \ --include /var/www/html \ --exclude / \ / "$zaloha"to co funguje mne, prestne tak jak to mam ve scriptu(nenechat se zmast opacnym poradim zdroje a cile dat, script se spousti na zalohovacim serveru):
rdiff-backup --exclude-sockets \ --include /etc --exclude /home/cubic/nfs --exclude /home/cubic/.opera --exclude /home/cubic/.mozilla --exclude /home/cubic/enc --include /home \ --include /mnt/data \ --exclude / \ 10.42.42.180::/ /mnt/reiser/backups/nibbler/mirror
rsync-backup SRC DST
Tiskni
Sdílej: