Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Fabrice Bellard, tvůrce FFmpeg nebo QEMU, představil TextSynth Server. Jedná se o webový server nabízející REST API k velkým AI jazykovým modelům. CPU verze je k dispozici zdarma jako binárka pod licencí MIT. GPU verze je komerční. Vyzkoušet lze na stránkách TextSynth.
Řešení dotazu:
Jedná se o provoz z virtuálu do fyzického stroje? Používam teď už jen qemu, vim, že virtualbox taky měl nat - tedy stav, kdy virtuál má IP 10.0.2.15, brána je na 10.0.2.2 a na tu bránu se lze přes ssh (scp apod.) připojit.
Tohle vám nejde, nechcete?
Z linuxu do woken se můžete dostat i přes iso se softwarem (aneb mkisofs ...), mam takhle iso se salamandrem apod. Druhým směrem se lze přes winscp na IP adresu 10.0.2.2 dostat do té Mandrivy,
Jde o to, že při přístupu na 10.0.2.2, na adresu brány, přistupujete ke všem službám, co máte v kompu puštěné.
Jasně, že je. Ale můžete si ho i za pomoci loop zařízení připojit do systému. Stejně tak ho lze připojit k virtuálu. A má tu výhodu, že je pohledu OS read-only. Prostě já mam takhle u virtualizačního adresáře i nějaké zdroje pohromadě jako iso.
V tom by neměl být problém, stačí ve virtualboxu nastavit síťový most, přes dhcp se přidělí ip pro virtualizovaná XP. V XP data nasdílíte data a přes sambu v Mdk zkopírujete. Takhle to dělám běžně a není problém.
Tak po lopatě ... link na ubuntu wiki, protože je česky a je to pátej odkaz ... je tam o síti i usb ... co Vám tam souhlasí/nesouhlasí s Vaším stavem?
Z mého pohledu je nejjednodušší ten nat, protože je to snad defaultní nastavení ... tedy 10.0.2.15 a 10.0.2.2. Proto jsem ho zmiňoval.
Tak to asi bude spatny VirtualBox. Na podony problem narazil dalsi viz.: http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12586.0;wap2 Take nedokazali poradit.To vlákno jsme úspěšně vyřešily ;) http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12586.msg79931#msg79931 Ale tam šlo o Linux/Linux a Vám jde o Linux/XP. Doporučuji sdílenou složku. V menu Virtualboxu nastavit sdílenou složku. V XP pak stačí otevřít Tento počítač. Zvolíte Nástroje - Připojit síťovou složku, vyberete si písmenko, a jako cestu zadáte \\vboxsvr\sdilena-slozka
Tiskni
Sdílej: