Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
#include <stdio.h> int main (void) { int a; int b; int c; int d; /* za tento komentar chci vlozit */ return (0); }po:
#include <stdio.h> int main (void) { int a; int b; int c; int d; /* za tento komentar chci vlozit */ int a; int b;return (0); } int c; int d;Jde o Vim verze 7.2
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - mezi tyhle dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);výsledek:
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - mezi tyhle dva inserty */ abc defINSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);Jasně, kdyby to byl další insert, tak si zkopíruju celé řádky a blokově přepíšu to co potřebuju (tabulka, sloupce,...), ale o to tu teď nejde. Jde o to, jestli je tohle insert-replace chování správné a pokud ano, tak jak provést čistý insert s blokem textu?
abc defa vložil ho na prázdný řádek příkazem "p" (paste). Nevím k čemu to má být dobré? Každopádně se vim zachoval standardně, odsunul vše co je na následujících řádcích doprava a vložil blok tam, kam jste chtěl. Spíš bych čekal že ho budete vkládat třeba na místo kde je "1" aby blok
1 2nahradil blokem
abc def? Tak pokud najedete na jedničku a dáte "p", tak se to vloží tam, před(nebo za) 1 a 2 se vloží abc a def. 1 a 1 pak ještě musíte blokově smazat. Pokud chcete vytvořit nový SQL příkaz, tak ho ale musíte přece nejdřív vytvořit ;), tedy napsat nějaké to nové INSERT INTO a pak až vkládat blok, ne? Nic takového (ani pokus o to) ve vašem příkladu nevidím :( Takže nevím jestli se to chová nějak opravdu divně nebo jen něco divného děláte :)
Pokud chcete vytvořit nový SQL příkaz, tak ho ale musíte přece nejdřív vytvořit ;), tedy napsat nějaké to nové INSERT INTO a pak až vkládat blok, ne? Nic takového (ani pokus o to) ve vašem příkladu nevidím :( Takže nevím jestli se to chová nějak opravdu divně nebo jen něco divného děláte :)(OT, ale...) Já bych to řešil tak, že bych si nakopíroval hodnoty a pak přes makro bych doplnil to SQL okolo. Ale tak jak píšete by to taky šlo.
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2);
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1abc); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (2def);ještě smazat blokově 1 a 2 (bývalo by bylo lepší předem)
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tyto dva inserty */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (abc); INSERT INTO tab2 (num) VALUES (def);voilà. Další možnost:
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tento jeden insert (se nevleze) */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1); DELETE * FROM tab2 where id='foo';
INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("abc"); INSERT INTO tab1 (name) VALUES ("def"); /* chci vytvorit novy SQL prikaz s temi stringy - opravit tento jeden insert (se nevleze) */ INSERT INTO tab2 (num) VALUES (1abc); DELETE * FROM tab2 where id='foodef';moje chyba, neohlídal jsem si počet řádků.
Tiskni
Sdílej: