Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
quiet
a splash
a přidej tam nosplash
, mělo by být vidět víc.
vmlinuz-2.6.35-trunk-686
), přidáš nosplash
a smažeš případně quiet
a entrem (u GRUB2 snad ctrl+x) nabootuješ…
Co to vlastneě dělá při tom activating swap?Asi zapíná swap… Můžeš ho ještě zkusit zakomentovat v
/etc/fstab
.
Zvuk fungoval, teď když zapnu kameru, tak ne.Asi je to kamera s integrovanou USB zvukovkou a přepne ti to default zařízení alsy.
Je sice super, že je to zdarmaTo, že je to zdarma, rozhodně nebyl hlavní důvod, proč jsem já a asi i většina ostatních přešli z jiných OS na Linux.
ale existuje nějaký systém Linuxu, kterej je bez problémovej?Obávám se, že ne. Někdo má prostě na některých počítačích smůlu. Já zase zažíval podivné problémy s Windows, u Linuxu alespoň většinou přijdu na příčinu. Můžeš zkusit Mac OS X, to je prý speciální bezproblémový OS pro blb… pro tatínky a maminky
Uspávej! Zapínání/vypínání nejenže má negativní vliv na hw ale jím i plýtváš časem. Proč vypínáš? Krom updatu jádra (což jde také velice elegantně vyřešit) mě nenapadá proč tak moc lidí vypíná místo uspání/hibernace.
Fajn, hibernaci bychom měli, co uspání do paměti?
je to kousek rychlejšíMáš to rozbitý. Respektive vypínání je určitě pomalejší, ale následné probuzení by mělo být rychlejší než start - při probouzení se jenom tupě sekvenčně čte a sype se to do paměti, kdežto při startu se musí tahat knihovny v různém pořadí, aplikace se inicializují…
ale i zapnout protože start celého systému je do 2 minut a za tu dobu to ten disk s hibernace prostě nedá ikdyž má 15 000ot.A jak se ty aplikace v paměti po normálním startu vezmou, když to ten disk nedá? Nebo srovnáváš start systému do holého desktopového prostředí s probuzením systému s hromadou spuštěných aplikací?
Tiskni
Sdílej: