Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
quiet
a splash
a přidej tam nosplash
, mělo by být vidět víc.
vmlinuz-2.6.35-trunk-686
), přidáš nosplash
a smažeš případně quiet
a entrem (u GRUB2 snad ctrl+x) nabootuješ…
Co to vlastneě dělá při tom activating swap?Asi zapíná swap… Můžeš ho ještě zkusit zakomentovat v
/etc/fstab
.
Zvuk fungoval, teď když zapnu kameru, tak ne.Asi je to kamera s integrovanou USB zvukovkou a přepne ti to default zařízení alsy.
Je sice super, že je to zdarmaTo, že je to zdarma, rozhodně nebyl hlavní důvod, proč jsem já a asi i většina ostatních přešli z jiných OS na Linux.
ale existuje nějaký systém Linuxu, kterej je bez problémovej?Obávám se, že ne. Někdo má prostě na některých počítačích smůlu. Já zase zažíval podivné problémy s Windows, u Linuxu alespoň většinou přijdu na příčinu. Můžeš zkusit Mac OS X, to je prý speciální bezproblémový OS pro blb… pro tatínky a maminky
Uspávej! Zapínání/vypínání nejenže má negativní vliv na hw ale jím i plýtváš časem. Proč vypínáš? Krom updatu jádra (což jde také velice elegantně vyřešit) mě nenapadá proč tak moc lidí vypíná místo uspání/hibernace.
Fajn, hibernaci bychom měli, co uspání do paměti?
je to kousek rychlejšíMáš to rozbitý. Respektive vypínání je určitě pomalejší, ale následné probuzení by mělo být rychlejší než start - při probouzení se jenom tupě sekvenčně čte a sype se to do paměti, kdežto při startu se musí tahat knihovny v různém pořadí, aplikace se inicializují…
ale i zapnout protože start celého systému je do 2 minut a za tu dobu to ten disk s hibernace prostě nedá ikdyž má 15 000ot.A jak se ty aplikace v paměti po normálním startu vezmou, když to ten disk nedá? Nebo srovnáváš start systému do holého desktopového prostředí s probuzením systému s hromadou spuštěných aplikací?
Tiskni
Sdílej: