abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.8. 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.8. 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2409 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: Linux na Intel HM55 Express

    12.12.2010 15:31 ppp
    Linux na Intel HM55 Express
    Přečteno: 625×
    Ahoj, uvažuji o koupi notebooku Acer TravelMate 5742Z s chipsetem Intel HM55 Express a cpu Intel Pentium Dual-Core P6100. Prodává se bez OS. Myslíte, že je problém na to nainstalovat Ubuntu Linux? Mám strach hlavně kvůli toho, že je to relativně nový chipset, notebook má bluetooth, kameru, wifi n, čtečku sd karet a je to Acer. Nerad bych pak zjistil, že něco nejede :-(

    Odpovědi

    luta avatar 12.12.2010 18:38 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na Intel HM55 Express

    Vzdyt se prodava verze s linuxem (Linpus) :-) btw je to podobna konfigurace jako tohle HP http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80730 kde je tez linux..rozdil je v grafice ale ta intel grafika integrovana v tom procesoru P6100 by mela bejt tez podporovana. Aspon by mela nejak fungovat. Myslim ze i nejaka HW akcelerace u te intel GMA HD uz v linuxu chodi. Takze bych se toho nebal ikdyz osobne bych si Acer nekoupil..ale znacka , to je uz na tobe..

     

    Jinak pripominka k tomu Dual-Core P6100.. Myslim si ze nema intel virtualizacni technologii, takze pokud uvazujete o virtualizaci trebas XP (coz se nekdy hodi) nebude to tak hbite jako s CPU, ktery virtualizaci podporuje..

    Tomáš Bžatek avatar 12.12.2010 20:46 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na Intel HM55 Express
    "nejaka" = kompletni :-) K dispozici je uz i akcelerace pro zatim nevydane cipy (procesory).
    Koupim litajiciho tucnaka
    luta avatar 12.12.2010 20:49 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na Intel HM55 Express

    tak to rad slysim.. :-) to abych zacal setrit na novej stroj :-D

    12.12.2010 21:40 ppp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux na Intel HM55 Express
    Myslel jsem, že Linpus je jen nějaká osekaná verze bez grafiky, kde nic nefunguje, takže tam Acer nemusí dávat ovladače.

    Uff, tak to je super, že je podporovaná. Aceru jsem se bál. Třeba, že když nenajdu ovladače bluetooth, SD čtečky, kamery, nebo že nebude fungovat hibernace a pod.

    Nevím jestli má cenu připlácet za virtualizaci 800 Kč např. za tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80517, který nemá Gbps LAN, bluetooth, má lesklý displej a má malý enter na klávesnici. Asi ne.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.