Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Kde mam prosim vas najit napr. program qnview, nebo soubor pro prohlizeni pdf-ek atd.Nacházejí se s největší pravděpodobností v adresáři
/usr/bin
, pokud ne, tak by to mohlo být /usr/local/bin
.
Pokud bys je nenašel, odpoví ti například příkaz
$ which gqview(aspoň tedy předpokládám, že ses chtěl ptát na gqview)
stejne po ukazani na neotevreny obrazek, se nejprve otevre na plose thunderbirduNerozumím tomu, co píšeš. Jestli máš nastaveny nějaké akce myši už při najetí nad objekt, nebo co tím myslíš. Každopádně existuje v nastavení TB okno viz přílohu.
Problem je treba u toho ten, ze soubor s priponou se otevira interne TB a nedari se mi ho dostat do te tabulky prilohJo, tak tohle znám, ale ne z Linuxu. V práci mám Thunderbird ve Windows, a například přílohy z Corelu vůbec neinterpretuje jako přílohy, ale otevře mi je v textu a nenechá se nijak ukecat, takže dotyčnému kolegovi/kolegyni volám, ať mi to šoupne třeba na server. Takže s tímto neporadím.
p.s. Pri zobrazovani interne Tb vidim jen levy horni roh obrazku, to podle toho, jak velkou fotku jsem dostal.Ve trojce? Takhle se choval TB ve druhé verzi. Ve třetí už zobrazenou přílohu automaticky upravuje dle velikosti okna. Pokud ti zlobí třetí verze, mohl bys si zkusit zazálohovat profil a nechat vytvořit čistý nový, jak se to bude chovat.
Tiskni
Sdílej: