Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
vnc_allow_host_audio = 1
) zvuk z KVM mašin? Nejlépe pro Ubuntu, třeba nějaké PPA, kde je KVM s podporou RDP.
Ano, libvirt je knihovna která usnadňuje konfiguraci a správu virtualizovaných strojů, ale řeč je o SPICE a reálné možnosti jeho nasazení. V Debianu oficiálně balíky v districi nejsou, ale dají se vybuildovat. A funguje to.No nevim jestli usnadnuje, nebo nekdy spis komplikuje, ale k omalovance to ma rozhodne daleko. a pokud na nem mate postavene nejake slozitejsi virtualizacni reseni, napr proto ze podporujete vic virt. technologii nez jen kvm, tak vas proste podpora spice v libvirt musi zajimat kdyz ho chcete..
Ovšem prozradím vám jedno sladké tajemství podle toho co vyčetl Marsark už patche které podporu spice zahrnují ve vývojové větvi libvirt jsou a čeká se údajně na to, až bude SPICE standadní součástí QEMU které je v distribucích.no to neni zadne tajemstvi, k tomu staci sledovat konference pro libvirt a kvm, pripadne i qemu
...pokud na nem mate postavene nejake slozitejsi virtualizacni reseni, napr proto ze podporujete vic virt. technologii nez jen kvm, tak vas proste podpora spice v libvirt musi zajimat kdyz ho chcete.Tímto se dostáváme k jádru pudla. Tazatel se ptal na možnosti KVM, a tam SPICE funguje. Pochopitelně bude-li ho podporovat libvirt, tím lépe! Ovšem libvirt nemá s vývojem a stabilitou SPICE zase tak moc společného, sám má některé nepříjemné mouchy, proč je někdy lepší se mu (zdůrazňuji) zatím - vyhnout. U nás prozatím virtualizujeme produkční věci na VMware a Xenu. Důvodem proč zatím KVM jen testujeme není jeho podpora v libvirt, ale relativně málo zkušeností s jeho reálným nasazením. Ovšem to se pozvolna mění.
Pulseaudio nelze použít, nefunguje s KVM v qemu:///system, a používat qemu:///session by byl dost problém (je to v cloudu a v serverovně).Proč by to Pulseaudio dělalo? Stačí nacpat do toho virtuálu klienta a pak už se propojí s čímkoliv.
Btw. fakt nikdo nevíte o VNC klientovi, který by přehrával zvuk?Tady by si někdo měl ujasnit pojmy. VNC je sračka a ne obecný pojem. A nevidím jediný důvod proč by něco takového měl dělat protokol vzdálené plochy (třeba X11). Od toho to všemi milované PulseAudio vzniklo.
Protože KVM/QEMU přenáší VNC se zvukem.
?
Jinak Qemu umí emulovatJeště jsem nemusel nx se zvukem používat, prý to ale podporuje ...
Tady jde o to, že VNC se zvukem je standardní výstup KVM/QEMUTo těžko. Výchozí je SDLko (což by asi vysvětlovalo i ten zvuk).
kde je vidět třeba i bootováníPravda. To mě nenapadlo. To je asi jediný případ kdy se může to VNC hodit. Možná ještě na nějaký nestandardní systém na kterém nepůjde rozběhnout PulseAudio.
ale první neumí síťový zvukTak, pokud už nejde ALSA přesměrovat nějakým dmixem nebo nějakým pluginem, tak arecodem do nějaké pípy určitě jo.
Tiskni
Sdílej: