Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
Řešení dotazu:
No, není to úplně to samé, HTTPS s neověřeným (např. self-signed) certifikátem je narozdíl od nešifrovaného HTTP odolné vůči pasivnímu odposloucháváníProti pasivnímu odposlouchávání je takhle „odolné“ kde co, třeba některé formy session nebo obfuskovaný kód. Jenom proto to ale ještě nikdo nenazývá zabezpečeným připojením.
aktivním útokům jako man-in-the-middle, což je ale složitější útok než prostý odposlechNebo je to taky jednodušší útok, než složitý odposlech – stačí vám třeba jeden dobře mířený paket s DNS nebo DHCP odpovědí, a nemusíte mít vůbec přístup k síti oběti. Každopádně spoléhat na to, že útočník použije zrovna vámi vybraný způsob útoku, je dost naivní. Asi jako pořizovat speciální zámek na bránu, když máte hned vedle v plotu díru.
Tiskni Sdílej: