Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
root@sip:/# netstat -a
Active Internet connections (servers and established)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
tcp 0 0 localhost:5038 *:* LISTEN
tcp 0 0 *:cisco-sccp *:* LISTEN
tcp 0 0 *:ssh *:* LISTEN
udp 0 0 *:2727 *:*
udp 0 0 *:4520 *:*
udp 0 0 sip.nodomain.sk:sip *:*
udp 0 0 *:iax *:*
Active UNIX domain sockets (servers and established)
Proto RefCnt Flags Type State I-Node Path
unix 2 [ ] DGRAM 172293 /dev/log
unix 2 [ ACC ] STREAM LISTENING 172417 /var/run/asterisk/asterisk.ctl
root@sip:/#
Tvoj problem je v tom, ze asterisk umoznuje pracu s vela protokolmi na vela roznych portoch a ty firewallujes iba jeden z nich.-A INPUT -i eth0 -p UDP --dport 5060 -j DROPtak to prece nemuze funfovat
iptables-save- ten je "mezinarodni"
iptables -I INPUT -i eth0 -p udp --dport 5060 -j DROPTim to "drop" pro konkretni komunikaci na 5060 das na zacatek a proste to musi prestat chodit. (v tomto okamziku nesahej na shorewall nebo Ti to zase prepise) A jeste dotaz... to zarizeni se v ramci asterisku registruje k tobe nebo ty k nemu? ... a maly bonus... mas tam nejaky tap interface... neni ten klient poveseny treba na openvpn? (at neblokujem neco nekde, kde nic neni
Vidíte tam něco jako
# iptables-save | grep ESTAB -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT -A OUTPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPTa pokud ano, jaká pravidla jsou za a před těmito pravidly?
Existuje něco jako conntrack, "conntrack -L" by Vám mohlo zobrazit seznam spojení pro přehlednost, zda skutečně řešíme to, co říkáte.
Tiskni
Sdílej: