Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
man smbmount
, nebo třeba na jak na mountování síťového adresáře sdíleného sambou pro běžného uživatele.
rsync
by pak pomohl jedině v případě, že by v tom souboru byly dostatečně velké opakující se bloky. Ale rsync
nad lokálními soubory stejně (pokud mu neřeknete něco jiného) funguje jako obyčejné cp
(je to rychlejší).
rsync
lokálně sice nepočítá rozdíly uvnitř souborů, ale přenáší jenom soubory, které se liší (datem změny nebo velikostí). Když dáte kopírovat pomocí cp -a
adresářový strom, potom se kopírování přeruší a pak znovu spustíte cp -a
, znovu se kopírují a přepisují i soubory, které se už zkopírovaly. Šlo by to obejít pomocí cp -a --no-clobber
, ale to zase neřeší, když se nějaký soubor přenese jen napůl.
rsync
jenom ty, které se předtím neokopírovaly vůbec nebo jen z části. Šlo mi jen o to, že v tomhle případě rsync
nepomůže tím, že by navázal na přerušené kopírování souboru.
smb://IP_Windows/sdílená_složka # např: smb://192.168.1.1/zapisA poté to do win nakopíruješ a tam už si to nějak přetřídíš. Velmi jednoduché. Jen si ve win nasdílet nějakou složku pro zápis a nabušit to tam.
Podle toho, v jakém jsi prostředí. Třeba v KDE3.5/4.x stačí, když se otevře konqueror, nebo krusader a do adresního řádku(ten nahoře, kde je vidět cesta k aktuálnímu adresáři) se napíše :za predpokladu ze je kde se sambou zkompileny... USE="samba" :] nebo prinejhorsim pouzijeme teleporter [ a zkopcis to lokalne :]
(sudo) mount -t smbfs -o username="DOMENA\username" //IP_Windows/share /lokalni/mountpoint
to username je volitelné a toto nastavení knokrétně funguje pro počítač zařazený do domény...
Tiskni
Sdílej: