Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
man smbmount
, nebo třeba na jak na mountování síťového adresáře sdíleného sambou pro běžného uživatele.
rsync
by pak pomohl jedině v případě, že by v tom souboru byly dostatečně velké opakující se bloky. Ale rsync
nad lokálními soubory stejně (pokud mu neřeknete něco jiného) funguje jako obyčejné cp
(je to rychlejší).
rsync
lokálně sice nepočítá rozdíly uvnitř souborů, ale přenáší jenom soubory, které se liší (datem změny nebo velikostí). Když dáte kopírovat pomocí cp -a
adresářový strom, potom se kopírování přeruší a pak znovu spustíte cp -a
, znovu se kopírují a přepisují i soubory, které se už zkopírovaly. Šlo by to obejít pomocí cp -a --no-clobber
, ale to zase neřeší, když se nějaký soubor přenese jen napůl.
rsync
jenom ty, které se předtím neokopírovaly vůbec nebo jen z části. Šlo mi jen o to, že v tomhle případě rsync
nepomůže tím, že by navázal na přerušené kopírování souboru.
smb://IP_Windows/sdílená_složka # např: smb://192.168.1.1/zapisA poté to do win nakopíruješ a tam už si to nějak přetřídíš. Velmi jednoduché. Jen si ve win nasdílet nějakou složku pro zápis a nabušit to tam.
Podle toho, v jakém jsi prostředí. Třeba v KDE3.5/4.x stačí, když se otevře konqueror, nebo krusader a do adresního řádku(ten nahoře, kde je vidět cesta k aktuálnímu adresáři) se napíše :za predpokladu ze je kde se sambou zkompileny... USE="samba" :] nebo prinejhorsim pouzijeme teleporter [ a zkopcis to lokalne :]
(sudo) mount -t smbfs -o username="DOMENA\username" //IP_Windows/share /lokalni/mountpoint
to username je volitelné a toto nastavení knokrétně funguje pro počítač zařazený do domény...
Tiskni
Sdílej: