Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Dobrý den,
mám tyto pravidla:
iptables -N SSH_CHECK iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -j SSH_CHECK iptables -A SSH_CHECK -m recent --set --name SSH iptables -A SSH_CHECK -m recent --update --seconds 60 --hitcount 2 --name SSH -j DROP
Ovšem tyto pravidla již nejdou:
ip6tables -A SSH_CHECK -m recent --set --name SSH ip6tables -A SSH_CHECK -m recent --update --seconds 60 --hitcount 2 --name SSH -j DROP
Hlásí to "ip6tables: No chain/target/match by that name."
Kde mám hledat problém, myslel jsem si, že pravidla pro ip6tables jsou velmi podobná iptables?
iptables -N SSH_CHECK iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -j SSH_CHECKPro ipv6?
ip6tables -N SSH_CHECK ip6tables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -j SSH_CHECK
Asi jsem se špatně vyjádřil, to jsem samozřejmě udělal a Lenny mi hází stále tu chybu výše (upgradoval jsem dokonce i iptables ze Squezziho do Lennyho).
Pokud ti to funguje a nevyhazuje to žádnou chybu, tak mi prosím pošli číslo verze iptables, jakou používáš.
ip6tables
nemají rozšíření recent
. Viz manuálová stránka.
Prosím, pokud to jde, aby byl tento komentář "odznačen" za řešení, jelikož to tak není. Přináší spíše více otázek. Nyní jsem to zkoušel na svém počítači s Ubuntu 10.04 a normálně to skrz ip6tables vše projde bez chyby, takže si nejsem nepřítomností recent v ip6tables jistý:
desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -N SSH_CHECK desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -A INPUT -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -j SSH_CHECK desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -A SSH_CHECK -m recent --set --name SSH desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -A SSH_CHECK -m recent --update --seconds 60 --hitcount 2 --name SSH -j DROP desktop@desktop:~$ sudo ip6tables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination SSH_CHECK tcp anywhere anywhere tcp dpt:ssh state NEW Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination Chain SSH_CHECK (1 references) target prot opt source destination all anywhere anywhere recent: SET name: SSH side: source DROP all anywhere anywhere recent: UPDATE seconds: 60 hit_count: 2 name: SSH side: source desktop@desktop:~$ sudo ip6tables ip6tables v1.4.4: no command specified Try `ip6tables -h' or 'ip6tables --help' for more information. desktop@desktop:~$
Smím tedy vědět, pokud není rozšíření v ip6tables dostupné, proč mi to funguje na desktopu? Na serveru mi to nejede ani s touto verzí iptables ani s verzí 1.4.8 ani s výchozí Debian Lenny.
Takže, pomalu zjišťuji, že to zřejmě nebude verzí iptables (samozřejmě musím mít itables ze Squezzeho, protože v Lennym je s "recent" bug). Zkoušel jsem nahodit 1.4.2 (Lenny - bug), 1.4.4 (Squeeze - nefunguje), 1.4.8 (Lucid - nefunguje) a 1.4.10 (Sid - nefunguje). Přičemž na mém Ubuntu 10.04 vše funguje v pohodě. Myslíte si, že by mohl být problém v libc6? Nebo co napadá zdejší profíky?
Prosím, poraďte mi, jak to dát dokupy ...
Teď jsem zkoušel zkompilovat iptables 1.4.3.2 (první verze, kde byl xt_recent. Také to nefunguje. Problém tedy asi nebude v iptables, ale někde jinde. Co s tím? Upgradovat na Squezze se mi nechce, není to ještě stable verze ...
Případně, zda někdo nevíte, jak ty pravidla výše přepsat tak, aby fungovaly i bez recent.
Poraď jak.
Mám nasazený fail2ban, ten ovšem nebere ipv6. Snažil jsem se tady na poradně přidat podporu pro ipv6 do fail2ban, nakonec po experimentování (jsem phpéčkář a python jsem skoro neviděl) jsem docílil mizerné funkčnosti a nikdo se zde neozval.
Prosím tedy o radu, jak vyřešit bezpečnost nejen SSH přes IPv6?
Tiskni
Sdílej: