Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Zdravim
Snazim se uporne - byt zatim neuspesne - rozchodit globalmenu v LXDE. Zkkompiloval jsem si to ze zdrojaku a kompilace i instalace probehla dobre, ale dal to nechodi. Snazim se o spusteni v XFCE 4.6. panelu, applet jde pridat ale nijak nereaguje. Bohuzel stejny scenar jei kdyz nainstaluju gnome-panel a pouziju aplet pro gnome.
Myslim ze chybu bude v tom ze se musi vyexportovat moduly : GTK_MODULES=globalmenu-gnome a pripadne jeste GTK_MODULES=globalmenu-plugin. U gone to resi pridani techto radku do souboru ~/.gnomerc pro XFCE zase souboru /home/babicka/.config/xfce4/xinitrc ale nemuzu prijit na to jak to delat v LXDE. LXDE je vlastne openbox, takze jsem to jeste zkousel s ~/.xinitrc ale to taky nepomohlo.
Jak si mam zkontrolovat jestli to je v tom exportu tech modulu a nebo jak zjistit proc globalmenu nechce fungovat ?
Dik za rady K
Tiskni
Sdílej: