abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.4. 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.4. 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1437 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: iptables bridge přesměrování portu

    24.1.2011 14:41 Pavel
    iptables bridge přesměrování portu
    Přečteno: 231×
    Ahoj, mám takovou to konfiguraci: hostující systém: eth1 - wan, eth0 - lan na níž je nastaven bridge br0

    na hostu, který funguje jako firewall mám nainstalovanej virtuální stroj, na který chci přesměrovat port 25 z hosta na port 25 vitualizovaného stroje v iptables na hostu mám pravidlo:

    -A PREROUTING -i ! eth0 -p tcp -m tcp --dport 25 -j DNAT --to-destination 172.16.3.131:25

    a přesměrování mě opravdu fuguje, tzn. při připojení na port 25 na hostu se uskuteční spojení na portu 25 virtuálního stroje. Ale pokud mám toto pravidlo aktivní, tak se z hosta nemohu připojit na jiný server přes port 25. Pokud toto pravidlo odeberu, tak se z virtuálního stroje na jiný server přes port 25 dostanu.

    Je třeba dopsat nějaké pravidlo na fw virtuálního stroje? (tam jsem iptables raději při testování vypnut). Případně co dopstat aby mohlo být zároveň přesměrování portu 25 na virtuální stroj a zároveň šlo odesílat poštu z virutáního stroje přes port 25?

    Odpovědi

    24.1.2011 14:50 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: iptables bridge přesměrování portu
    Asi bych do toho NAT-u dopsal destination na hosta, jinak ti sebere vsechno co jde na port 25 odkudkoli pres eth1.

    -A PREROUTING -i ! eth0 -d host -p tcp -m tcp --dport 25 -j DNAT --to-destination 172.16.3.131:25

    NN

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.