Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Řešení dotazu:
Kdysi jsem toto zkoušel s Arch Linuxem. Systém jsem zkopíroval pomocí rsync -ax
na paměťovou kartu. Dále je třeba minimálně upravit /etc/fstab
a (pokud používáš Grub) /boot/grub/menu.lst
a nainstalovat Grub do MBR té karty.
Slackware je fajn distribuce. Přeju hodně štěstí.
Teď jsem si všimnul, že používáš lilo. S tím neporadím.
make backup:
dd if=/dev/sda of=~/mbr.dd bs=512 count=1
backup usage:
dd if=~/mbr.dd of=/dev/sda bs=512 count=1
Lilo už jsem dlouho neviděl, ale něco mě napadlo. Předpokládám tedy, že disk i CF jsou rozděleny stejně a budou i jako stejná zařízení.
Po překopírování systému z disku na CF bych upravil v lilo.conf
na CF jedinou věc, a to parametr, kam se lilo má nainstalovat:
boot=/dev/kam_nainst_lilo
Pak bych nainstaloval lilo do MBR CF pomocí lilo -r /mnt/CF
, kde /mnt/CF je bod, kam je připojena CF.
Jinak poznámka. V /dev/
musíš mít minimálně:
crw------- 1 root root 5, 1 2008-12-27 21:40 console crw-rw-rw- 1 root root 1, 3 2008-12-27 21:42 null crw-rw-rw- 1 root root 1, 5 2008-12-27 21:40 zero
Bohužel nevím, zda to platí obecně nebo jenom pro Arch Linux.
Tiskni
Sdílej: