V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
wvdialconf /etc/wvdial.conf
Pak upravíš /etc/wvdial.conf
Tohle je můj
[Dialer Defaults] Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 Modem Type = USB Modem Phone = *99# ISDN = 0 Username = gprs Init1 = ATZ Password = gprs Modem = /dev/ttyACM0 Baud = 460800Něco se tam doplní samo a něco musíš doplnit ty a odkomentovat znaky ";" Jde to i pro uživatele ale to už si najdi v man wvdial a man wvdial.conf Respektive pokud použiješ jako uživatel Gnome-ppp vytvoří ti konfiguraci pro uživatele v dom. adresáři. Když ti nebude něco jasný zeptej se a v manuálu je téměř vše.
Podle prvního logu usb_modeswitch zareagoval podle očekávání. Ve druhém logu je divná hláška GSM connection failed: (32) Unknown registration status response
. Bude dobré zjistit, jaká odpověď se mu nelíbila.
service NetworkManager stop killall modem-manager modem-manager --debug service NetworkManager start
Ukaž hlášky z takto spuštěného modem-managera při pokusu o připojení.
Nebo to podporuje přímo Network Manager a na ty ostatní nástroje se můžu vykašlat?Stačí NetworkManager, používám to tak ve Fedoře 15, používal jsem i ve Fedoře 14, myslím. Teď tu věc nemám po ruce, ale fungovalo mi to v rámci možností... Po pravdě řečeno jsem si na mobilní internet nijak moc nezvykl. Používám vodafoní tarif na den. A dobře mi to funguje ve městech, kde je mi to víceméně k ničemu (stejně si vybírám hotely a třeba i restaurace s wifi. Jak se dostanu trochu ven, tak mi to stejně moc dobře nechodí. Spíš taková padavá nouzovka na idos a podobné služby. Ve vlaku jsem to zkoušel fakt jenom ze srandy.
Ahoj, mam tento HW. Spustil jsem skript (viz priloha), jede bez problemu.
V KNetworkMangeru jsem vyklikal: Mobilní Broadband -> Pridat:
Number: *99#, uziv. jmeno: a, heslo: a, pin: ... (nevim uz proc "a", ale pravdepodobne tam "proste neco musi byt")
v zalozce PPP: Allow BSD compression, Allow Deflate compression, Use TCP header compression.
Skript je delam pro DEB systemy. Tyhle balicky ale urcite najdes i ve Fedore.
Tiskni
Sdílej: