abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.1. 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.1. 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    6.1. 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    6.1. 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (5%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (52%)
    Celkem 257 hlasů
     Komentářů: 6, poslední včera 19:22
    Rozcestník

    Dotaz: V41 moduly pro dvě různé DVB karty

    5.2.2011 11:07 bartolomej
    V41 moduly pro dvě různé DVB karty
    Přečteno: 381×
    Ahoj, trochu jsem se zamotal a nevím jak z toho ven. Mám 2 dvb zařízení, ani jedno není v jádře.

    Jedno je
    http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Hauppauge_WinTV-HVR-3000
    , moduly jsou v jádře, ale nefungují, tak je beru z poslední verze V41.
    a druhé genius
    http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/usb/genius-tvgo-dvb-t03-wiremote-hw-z-2010
    samozřejmě v nepodporované verzi s chipem RTL2832U.

    Umím rozjet obě zařízení, každé zvlášť, ale neumím nahrát oboje moduly najednou.
    Genius instaluji návodu v horním odkazu. Stáhnu si ovladac 091207_RTL2832U_LINUX_Ver1.4.2.rar, změním usb-id, přeložím, rebootnu a funguje jen genius.

    CX88 udělám podobně, přes hgclone stáhnu poslední verzi V41 z http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb, přeložím, instaluji a také funguji jen s CX. Ovladač CX88 je obsažen v instalačce i u geniusu, ale nějak neběží. Koukal jsem do /lib/modules a moduly jsou tam oboje, ale prostě se nenatáhnou.

    Zkoušel jsem i postup, že jsem ohnul makefile podle návodu na konci, ale to nefunguje, modul se nechytá. Tedy přesněji řečeno ovladač se natáhne, ale nejse ladit kanály, hlásí to moře chyb. Zdrojové soubory pro ovladače jsou zřejmě staré, v jiné verzi, než jsou obsaženy v instalačce 091207_RTL2832U_LINUX_Ver1.4.2.rar. Z té to zas neumím rozumně vyseparovat a použít.

    Můj problém je hlavně v tom, že tuhle problematiku nemám příliš zmáklou a tak spíš zkouším, než abych přesně věděl, co dělám. Zkoušel jsem třeba insmod apod, ale končí to chybama.

    Jo a ještě dotaz, pokud používám linux-headers, nejde mi menuconfig. Když stáhnu, rozbalím a nalinkuju linux-source, tak mi jde menuconfig, ale zas make končí chybama. Co dělám špatně? Na tyhle ovladačový věci se mi menuconfig docela hodí. Používám debian squeeze, 2.6.32-5-686. Díky za rady.
    d ~
    mkdir digivox; cd digivox
    hg clone http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb
    
    cd ~/digivox
    wget http://media.ubuntuusers.de/forum/attachments/2103272/090730_RTL2832U_LINUX_Ver1.1.rar
    unrar x -ep 090730_RTL2832U_LINUX_Ver1.1.rar ./v4l-dvb/linux/drivers/media/dvb/dvb-usb
    
    cd ~/digivox/v4l-dvb
    for i in `find . -name *.pl`; do chmod +x $i ; done
    
    edit ~/digivox/v4l-dvb/linux/drivers/media/dvb/dvb-usb/Makefile
    --
    dvb-usb-rtl2832u-objs = demod_rtl2832.o dvbt_demod_base.o dvbt_nim_base.o foundation.o math_mpi.o nim_rtl2832_mxl5007t.o nim_rtl2832_fc2580.o nim_rtl2832_mt2266.o rtl2832u.o rtl2832u_fe.o rtl2832u_io.o tuner_mxl5007t.o tuner_fc2580.o tuner_mt2266.o tuner_tua9001.o nim_rtl2832_tua9001.o
    
    obj-$(CONFIG_DVB_USB_RTL2832U) += dvb-usb-rtl2832u.o
    --
    
    edit ~/digivox/v4l-dvb/linux/drivers/media/dvb/dvb-usb/Kconfig
    --
    config DVB_USB_RTL2832U
            tristate "Realtek RTL2832U DVB-T USB2.0 support"
            depends on DVB_USB
            help
              Realtek RTL2832U DVB-T driver
    --
    
    edit ~/digivox/v4l-dvb/linux/drivers/media/dvb/dvb-usb/rtl2832u.c
    -- 
    
    odkomentovat řádku 12:
    
    //DVB_DEFINE_MOD_OPT_ADAPTER_NR(adapter_nr);
    na
    DVB_DEFINE_MOD_OPT_ADAPTER_NR(adapter_nr);
    --
    
    Opravit řádky 61,62,63
    Doplnit adapter_nr jako pátý argument ve funkcích na řádkách 61,62,63:
    změnit řádky
    
            if ( ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_1st_properties,THIS_MODULE,NULL) )||
                    ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_2nd_properties,THIS_MODULE,NULL) ) ||
                    ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_3th_properties,THIS_MODULE,NULL) ))
    
    na
    
            if ( ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_1st_properties,THIS_MODULE,NULL,adapter_nr) )||
                    ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_2nd_properties,THIS_MODULE,NULL,adapter_nr) ) ||
                    ( 0== dvb_usb_device_init(intf,&rtl2832u_3th_properties,THIS_MODULE,NULL,adapter_nr) ))
    
    
    Přeložit
    
    cd ~/digivox/v4l-dvb
    make clean
    make
    sudo make install

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.