abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: VMware - error

    5.2.2011 16:12 Pavel
    VMware - error
    Přečteno: 671×
    Příloha:
    Dobré odpoledne. Mohu poprosit o radu, co kde a jak nastavit aby mi korektně fungoval VMware Workstation ? Po spuštění virtuálního PC mi to zobrazí hlášku (viz. příloha) a problém je ten, že po spuštění virtuálních Windows XP mi nefungují některé klávesy, jako např. čísla, nebo velká malá písmena a tak. Chybová hláška se zobrazuje hned po kliknutí na "PowerON VM"

    Děkuji za každou radu.

    Odpovědi

    5.2.2011 16:41 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Asi bych to videl na chybu v konfiguraci vmx souboru obrazu system, konkretne hodnotu .encoding, kterou mas nastavenou podle hlasky na Japonstinu ?

    NN
    5.2.2011 16:48 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Příloha:
    No to právě nemám, mám nastaveno na UTF-8 a virtuální stroj byl vytvořen od základu znova.
    Přikládám konfigurák VM.
    5.2.2011 18:58 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Tak se snažím googlovat jak o život, ale marně. Neporadíte někdo ? Stále se nemohu hnout z místa. Celé odpoledne jsem zaseklý nad tímhle problémem a né a né se hnout z místa :-(
    5.2.2011 19:07 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    IIRC se tohle děje, když máš neobvyklý layout klávesnice, nastěstí mi vmware nikdy necpal japonštinu... Co to udělá, když vypneš všechna chytrá přepínadla klávesnice, spustíš setxkbmap us, a pak to zkusíš?
    5.2.2011 19:23 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Děkuji za odpověď. Výsledek je naprosto stejný, akorát místo japončíků je to "us101"
    5.2.2011 21:46 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    mhm, problem s mappingom som nikdy nemal .. skusal si aj na strankach vmware ? napriklad tento manual, pripadne si na vmware.com daj hore do search hladat keysyms, pripadne keysyms issue, etc.
    5.2.2011 21:49 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Tady už jsem, ale přidání hodnot do konfigu nepomohlo :-(
    5.2.2011 22:02 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Příloha:
    Tak jsem to zkusil ještě jednou. Upravil jsem konfiguraci daného virtuálního stroje i jsem zkusil upravit globální nastavení v /etc/vmware/config. Bohužel bez výsledku. Jak by jste případně upravili vy přiložený config ?
    6.2.2011 08:37 KVM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Asi bych se vykaslal na VMWare a zmigroval ten stroj do KVM. Mozna se zda,ze toto je irelevantni odpoved, ale vzpomenes si na ni az sem budes zase psat, ze ti to dela cosi, co nechces a ze mas vse nastaveno spravne.
    A pokud tedy migrovat vazne nechces, zkus se obratit na podporu dodavatele, kteremu jsi se sveril do rukou pouzivanim jeho aplikace, pak mozna opravdu zmenis nazor.
    Kdybych vedel, co mas v konfigu spatne, poradil bych, ale na tento problem jsem ve VMWare nemel a navic jsem VMWare pred lety definitivne opustil a nemohu si vubec stezovat - naopak.
    6.2.2011 09:40 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    s KVM nesuhlasim - teda, nie ako s tech. ako takou, ale ze by mal zrovna zacat kvoli tomu migrovat.. mas vmware workstation - tzn. ze mal by si mat k tomu aj nejaky support (ak si si to necrackol).
    tak isto abclinuxu.cz nie su oficialne fora pre vmware - skus tu na communities pozriet a spytat sa, pripadne pobrowsuj knowledge base

    btw. preco ti to naslo prave japonsku klavesnicu ? v Xkach ti tak isto nahodilo japonsky layout ? maju ostatne VMs (virtualne masiny) ten isty problem?

    6.2.2011 09:46 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Jak píšu níže, ono to vypadá na problém evdev a xkeymaps. Zkoušel jsem mapování kláves, ale nic nepomáhá.
    6.2.2011 09:44 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Na KVM přejít nemůžu a ani nechci - prostě to nejde. VMware mám i oficiálně zakoupen. Včera večer jsem zkusil napsat do VMware, tak uvidíme. Zatím to ale vypadá na problém evdev.
    6.2.2011 09:50 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    skus postupovat podla tohto KB podla tohto by si mal do /etc/vmware/config dat:
    
    xkeymap.noKeycodeMap = "TRUE"
    
    ak ti to nepomoze, tak este do toho isteho configu daj aj key mappings .. vzdy vypni pred zmenou vmware a az po zmene zapni (pre istotu)

    podla KB to vyzera, ze niektore disto prechadzaju na novy kboard driver v X, ktory robi tieto haluze vo vmware (evdev)

    6.2.2011 09:53 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Tohle jsem zkoušel. Google používat umím, na VMware webu hledat také, ale bohužel to nefunguje :-(
    6.2.2011 09:58 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    ok, uvidime teda co na to povie vmware .. ja som hore uviedol KB preto, lebo v vmx mas xkeymap.usekeycodeMapIfXFree86, tak neviem ci sa ti teraz neprekryvaju s rootovskym configom
    6.2.2011 10:09 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Tohle byl jeden z pokusů, viz věta "A jak by jste případně upravili vy přiložený config ?"
    6.2.2011 11:01 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Tak jsem zkusil Ubuntu a mám stejný problém jako na Fedoře.
    6.2.2011 12:00 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    mhm - si ma sfukol, ze googlit vies a v tom KB:
    Some distributions that use or plan to use the evdev driver by default are Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex, openSUSE 11.3, and Fedora Core 10.
    neda sa v xorg.conf zvolit iny kdb driver ?
    6.2.2011 12:18 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    nedá
    7.2.2011 11:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    V OpenSuSE 11.3 (ani jiném) jsem se s podobným problémem nesetkal.
    6.2.2011 17:42 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Přílohy:
    pre porovnanie ti prikladam config mojho systemu. v notes prilohe posielam basic config systemu, pre uplnost aj xorg.conf

    pozri sa do /var/log/Xorg.0.log na xkb_model .. pripadne mu vnut cez
    
     Option "XkbLayout" 
    
    layout/model
    7.2.2011 12:46 muficek | skóre: 17 | blog: Muficek | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Mám stejný problém na RHEL 6.
    Věřící mohou mluvit o velkém štěstí, že Ježíš byl ukřižován. Kdyby ho např. utopili, museli by nosit na krku akvárko :-)
    22.6.2011 10:10 Vlado
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Moja instalacia - vo Fedore 14 mam instalovane VMware workstation 7.1.4 s RHEL6.1. Pri spustani VMware mi vypisovalo detekovanu klavesnicu typu "jp106" - co bola chyba. Takze v FC14 /usr/lib/vmware/xkeymap/ som zakazal jp106, pre istotu aj jp109 a to premenovanim na "jp106_no","jp109_no". Nasledne v konfiguracnom subore /etc/vmware/config som na koniec suboru vlozil nasledujuce riadky: xkeymap.keycode.104 = 0x11c # KP_Enter xkeymap.keycode.105 = 0x11d # Control_R xkeymap.keycode.106 = 0x135 # KP_Divide xkeymap.keycode.107 = 0x137 # Print xkeymap.keycode.108 = 0x138 # Alt_R xkeymap.keycode.110 = 0x147 # Home xkeymap.keycode.111 = 0x148 # Up xkeymap.keycode.112 = 0x149 # Page Up xkeymap.keycode.113 = 0x14b # Left xkeymap.keycode.114 = 0x14d # Right xkeymap.keycode.115 = 0x14f # End xkeymap.keycode.116 = 0x150 # Down xkeymap.keycode.117 = 0x151 # Page Down xkeymap.keycode.118 = 0x152 # Insert xkeymap.keycode.119 = 0x153 # Delete xkeymap.keycode.127 = 0x100 # Pause xkeymap.keycode.133 = 0x15b # Super_L xkeymap.keycode.134 = 0x15c # Super_R xkeymap.keycode.135 = 0x15d # Menu Tymto som dosiahol toho, ze pri spustani VMware chce natiahnut "jp106" avsak vyssie urobenou zmenou ju nenajde, len upozorni, ze bude instalovat US a doplnene "xkeymap.keycode" prepisu niektore klavesy so SUN na PC system.
    22.6.2011 10:18 Vlado
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VMware - error
    Příloha:
    Priloha /etc/vmware/config

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.