abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1818 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: RoundCube napojení na freemail

    9.2.2011 15:19 a2s
    RoundCube napojení na freemail
    Přečteno: 394×
    Dobrý den, rád bych se zeptal zda-li někdo nemáte zkušenost s napojením RoundCube na vzdálený freemail konkrétně na seznam.cz. Nedaří se mi neustále ověřit uživatele. Zkoušel jsem url na zabezpečený i nezabezpečený imap.

    V konfiguraci main.inc.php mám: $rcmail_config['default_host'] = 'imap.seznam.cz '; $rcmail_config['default_port'] = 143; $rcmail_config['username_domain'] = 'post.cz'; $rcmail_config['mail_domain'] = 'post.cz';

    V logu se vyskytuje chyba: IMAP Error: Login failed for some_user@post.cz from 85.162.37.1. Could not connect to imap.seznam.cz :143: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Neznámé jméno nebo služba in /var/www/html/mail/program/include/rcube_imap.php on line 183 (POST /mail/?_task=login&_action=login)

    Díky za případné info

    Odpovědi

    9.2.2011 16:02 Rockfire | skóre: 14 | blog: blg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RoundCube napojení na freemail
    Dobry den,

    me to pripada jak kdyby ten stroj nemohl prelozit imap.seznam.cz na ip adresu nebo bylo zakazane spojeni pres firewall.

    Zkuste

    ping imap.seznam.cz

    a potom treba

    telnet imap.seznam.cz 143

    na tom PC.
    9.2.2011 16:09 a2s
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RoundCube napojení na freemail
    Díky za info, no RoundCube už má konfiguračního průvodce v kterém je test připojení na imap a ten byl ok. Jinak ping a telnet jsem vyzkoušel jako první a obojí ok.
    9.2.2011 18:23 Rockfire | skóre: 14 | blog: blg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RoundCube napojení na freemail
    Tak bych zkusil tcpdumpem odchytavat komunikaci a uvidis co tam posilas a co ti posila seznam.
    9.2.2011 21:31 aquarius
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RoundCube napojení na freemail
    Neni tam nahodou SELinux? Pokud ano, lze ho pomoci setenforce 0 docasne vypnout a overit, jestli to neni zdroj problemu. Pokud ano, doporucuju se podivat, v jakem stavu je SELinux boolean httpd_can_network_connect. Vice man 8 booleans
    9.2.2011 21:38 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RoundCube napojení na freemail
    A jestlipak je IMAP u dane schranky povoleny v nastaveni na Seznamu?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.