Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
Nefunguje hledání ?Já bych řekl, že spíš neví, co vlastně chce. Nebo alespoň já to z toho nepochopil. Náhodný nástřel: reverzní proxy pro HTTP?
Jestli dobře chápu, o co vám jde, máte dva počítače zamaškarádované za jednou veřejnou adresou a chcete na ně přistupovat přes tu jednu stejnou adresu a dvě různá jména tak, že stroj s veřejnou adresou bude paketům překládat cílovou adresu podle použitého doménového jména.
Dobrá zpráva (ano, opravdu myslím dobrá): to obecně nejde. Překlad doménového jména na adresu se provádí na straně klienta a použité doménové jméno se obecně nikam pryč nedostane. U některých protokolů (zejména HTTP) lze sice realizovat virtuální servery běžící na stejné adrese a rozlišené pouze jménem, ale to jen díky tomu, že příslušný protokol umožňuje informaci o použitém doménovém jménu přenést v rámci protokolu aplikační vrstvy (u HTTP je to položka Host
v hlavičce dotazu). Obecně ale nic takového neexistuje a klient ani nikdo po cestě se nedozví, jaké doménové jméno (a jestli vůbec nějaké) bylo použito.
P.S.: Rada pro příště: nechcete-li zbytečně mást potenciální odpovídající a máte-li z nějakého důvodu strach napsat do dotazu skutečnou adresu, vymyslete si aspoň nějakou veřejně vypadající. Napíšete-li 192.168.5.1, těžko někdo pochopí, že tím myslíte veřejnou adresu, za kterou jsou ty dva počítače schované.
Tiskni
Sdílej: