abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Řešení domácí sítě

    24.2.2011 10:24 plant
    Řešení domácí sítě
    Přečteno: 383×
    Dobrý den, budu rád za váš názor. Mám jedno volné PC ze kterého bych rád udělal router, Samba server, NAS a především firewall. Rád bych našel řešení, kdy vše pojede z USB klíčenky (byť vím, že to není ideální řešení). PC má dva Ethernety ale je bez hdd.

    Moje představa je taková, že na klíčenku dám k tomu určenou distribuci (knoppix nebo slax) a nad tím bude ve virtualboxu nebo qemu virtuálně m0n0wall a freenas (tedy dva virtualizované BSD systémy nad jedním linuxem). Freenas má v poslední verzi problémy se smb v kombinaci s Windows 7, takže ještě existuje řešení, že samba pojede přímo na linuxu.

    Z hostitele (linux) tedy pojede DHCP, NAT Na virtualu - firewall (BSD) - NAS (BSD)

    Zajímá mě váš názor na toto řešení a také, jak vyřešit, aby na vstupním Ethernetu bylo vše až za m0n0wallem (tedy aby virtualizovaný systém byl v první linii a filtroval pakety před hostitelským systémem.

    Díky

    Aleš

    Odpovědi

    24.2.2011 11:22 ubuntak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Řešení domácí sítě
    no nevim, ale tech virtualnich stroju je tam nejak malo jeste bz to chtelo jeden na spousteni druheho a druhym teprve spoustet treti ...
    IRENKO PROC!
    Normalnim lidem pro domaci udely staci jeden linux server kde vse rozjedou. Vcem je problem nahodim na USBcko nejakou distribuci a na ni royjedu Sambu, NFS, DHCP, propadne nejky server pro HTPC, nastavim firewall a je udelano.
    24.2.2011 11:39 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Řešení domácí sítě
    Souhlas.
    vdusek avatar 24.2.2011 11:32 vdusek | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Řešení domácí sítě
    Ahoj, pokud virtualizovat, tak je to především otázka velikosti operační paměti. Osobně bych doporučil jako základ VMware ESXi (free) - velmi stabilní a bezúdržbový, který lze bootovat z USB. V něm si už pak můžeš rozjet virtuálů kolik ti utáhne paměť
    24.2.2011 12:05 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Řešení domácí sítě
    Co na tom firewallu chcete filtrovat? Služby, které nemají být poskytovány ven, nakonfigurujte jen pro přístup z vnitřní sítě, případně na firewallu toho počítače (v OS, který běží na fyzickém stroji) zakažte navazování spojení z venku k počítačům s Windows, a firewall máte vyřešen.

    Firewall se dá použít ke třem účelům – zabránit přístupu ke službám, u kterých nejde dostupnost správně nakonfigurovat; ochrana síťové infrastruktury (např. před DoS útokem) a ochrana před zneužitím chyby implementace síťového stacku. První případ nakonfigurujete mnohem snát na linuxovém firewallu, než byste konfiguroval předávání do virtuálního stroje a vůbec celý virtuální stroj. Pro druhý případ potřebujete co nejefektivnější zpracování, takže žádný průchod přes několik vrstev do virtuálního stroje. Ve třetím případě může v případě firewallu na fyzickém stroji útočník zneužít chybu HW nebo chybu v linuxovém síťovém stacku, pokud použijete virtuální stroj a uvnitř BSD, může útočník zneužít chybu HW, linuxového stacku, chybu virtuálního stroje nebo chybu síťové stacku BSD.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.