Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Jaký linux nabízí nejlepší prostředí pro vývojáře.Stejná odpověď jako v mém prvním postu - je to stejné. Vlastně všechny aplikace jsou napsané tak, že běží v libovolném linuxu. Jde jen o to, jak dobře a jestli jsou připraveny pro daný systém - jinými slovy: kolik aplikací v balíčcích distribuce má a jak dobře jsou "vychytané". Apache, PHP, C/C++, Eclipse, Java... to všechno je v každé normální distribuci samozřejmostí... Já jsem debianista (v počtu balíčků určitě Deb vede, kvalita výborná)... Ubuntu je varianta Debiana určená pro běžné lidi. Myslím, že jako začátek, než vůbec budeš vědět podle čeho vybírat je to dobrá volba... rozhodně nedoporučuju jít mimo svět DEB nebo RPM...
Mám pocit že virtual box ale nedokáže pracovat s 64bitovým systémem.Špatný pocit... mám 64bit Ubuntu a provozuju v něm 32bit windows.
Mám pocit že virtual box ale nedokáže pracovat s 64bitovým systémem.
Dokáže, od verze 2.0 (a ta už je pěkně stará).
Dokáže tedy ale linux procavat s FATem ?
Samozřejmě, i s NTFS. A plno dalšími FS, můžete se podívat třeba do tabulky na Wikipedii – Linux má ten sloupeček asi nejvíce zelený. :)
Tiskni
Sdílej: