Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
[ 13.795042] XFS mounting filesystem sda6 [ 13.907886] Starting XFS recovery on filesystem: sda6 (logdev: internal) [ 14.340118] Ending XFS recovery on filesystem: sda6 (logdev: internal)a jinak nikde nic. Napadlo mne, jestli lze nějak zjistit jména těchto zničených souborů (je jednodušší kdyby se někam vypsaly a já je mohl obnovit, než porovnávat archiv se zálohou vůči systému, což trvá celkem dlouho), buď aby se nějak vypsaly během recovery do logu, nebo aby šlo takto uříznuté soubory poznat později. Zkoušel jsem i něco typu:
find / -size 0 -type f
... ale to dává celkem dost false positives (na disku je fůra normálních souborů co mají nulovou délku).
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: