Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
zdravím,
#!/bin/bash CESTA=/home/download/fronta if [ -e $CESTA/*.txt ]; then akce_1 else akce_2 fimůj skript by měl testovat přítomnost souborů s příponou .txt v adresáři a jakmile je objeví, provést s nimi akci_1.
Pokud je nenajde provést akci_2
vše funguje jak bych si představoval dokud je v adresáři žádný, nebo jeden soubor.txt. V okamžiku kdy dám do složky více souborů *.txt, zkončí skript s chybou "příliš mnoho argumentů" Poradíte mi prosím, jak skript poupravit aby vykonával "akci_1" i při výskytu více souborů s příponou .txt?
děkuji
Řešení dotazu:
Zdravim,
pokial potrebujes vykonat akciu aj v pripade, ze to nie je text. subor, tak mozes aj nasledovne:
#! /bin/bash CESTA=/home/download/fronta for FILE in "${CESTA}"/* do if [[ "${FILE}" =~ \.txt$ ]] then akce_1 else akce_2 fi done
Pokial ale nepotrebujes vykonat ziadnu akciu v pripade netextoveho suboru, tak potom takto:
#! /bin/bash CESTA=/home/download/fronta for FILE in "${CESTA}"/*.txt do akce_1 done
V tvojom priklade to funguje ako ma. If cyklus je jednorazovy.
A este jedna poznamka, uisti sa, ze premenna CESTA obsahuje spravnu cestu.
děkuji za odpověd..
Po vyzkoušení tvých skriptů, jsem si uvědomil, že jsem špatně formuloval dotaz
Potřebuji, aby skript nahlížel do adresáře a kontroloval, zda tam není jeden či více souborů.txt. Pokud je najde, podmínka je splněna a spustí se další skript (akce_1)
pokud tam žádný txt soubor není (nehledně na to, jestli adresář obsahuje i jiné typy souborů), skript se ukončí (akce_2).
Takze pracujes vyhradne s textovymi subormi. Preto mozes pouzit for cyklus, teda druhy skript, co som ti dal. Ak totiz ziadny nenajde, tak nic nespravi a ak ziadny dalsi kod nenasleduje, tak nie je co vykonat a ukonci sa.
p.s.: Ak si nasiel riesenie, oznac to kliknutim na Riesenie. Nie ze by som sa citil o moc lepsie, ale je to hlavne prehladnejsie.
[ -e $CESTA/*.txt ]Pokud tam bude více souborů, shell je tam doplní a bude tam třeba
[ -e /home/download/fronta/prvni.txt /home/download/fronta/druhy.txt ]což je příliš mnoho argumentů (jsou tam dva argumenty pro -e, ale smí tam být jen jeden). Řešením je třeba použít find pro nalezení právě jednoho souboru (pokud existuje):
[ -n "$find $CESTA -name '*.txt' -print -quit)" ]Nebo pokud to nemá hledat v podadresářích:
[ -n "$(find $CESTA -name '*.txt' -maxdepth 1 -print -quit)" ]
if ls $CESTA/*.txt &>/dev/null; then akce_se_soubory else akce_bez_souboru fi
&>/dev/null
zahodí standartní i chybový výstup, že ?
&>file
je zkratka bashe pro >file 2>&1
, tj. přesměrovat standardní i chybový výstup společně do souboru file
.
Tiskni
Sdílej: