abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:11 | Pozvánky

    Společnost initMAX pořádá bezplatný webinář Zabbix a pokročilý databázový monitoring, zaměřený na efektivní správu a sledování databází pomocí nástroje Zabbix. Účastníci se naučí, jak nastavovat klíčové metriky, sledovat zátěž databázových serverů, analyzovat dotazy a předcházet problémům s výkonem. Webinář nabídne praktické ukázky a osvědčené postupy pro monitoring databází. … více »

    Heřmi | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | Komunita Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Zajímavý projekt

    Společnost Ondsel se snažila vylepšovat UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Po dvou letech to ale vzdala. Pierre-Louis Boyer, bývalý zaměstnanec Ondselu, by rád pokračoval. Na YouTube představil soft-fork FreeCADu s názvem AstoCAD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Aplikace pro blokování internetové reklamy v celé síti Pi-hole (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6. Přehled novinek a oprav v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Vývojáři počítačové hry Kingdom Come: Deliverance II (Wikipedie, ProtonDB) oznámili (𝕏), že za 2 týdny se prodalo 2 miliony kopií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Nová verze

    Společnost xAI založena Elonem Muskem na síti 𝕏 představila Grok-3, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 12:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 9.9p2 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Řešeny jsou 2 bezpečnostní chyby: CVE-2025-26465 (MITM pokud je zapnuta volba VerifyHostKeyDNS, ve výchozím stavu je vypnuta) a CVE-2025-26466 (DoS). Detaily na stránkách společnosti Qualys (txt).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 02:44 | Zajímavý článek

    Argentinský prezident Javier Milei čelí více než stovce žalob a trestních oznámení kvůli spáchání podvodu, protože na svých sociálních sítích propagoval kryptoměnu $LIBRA, jejíž hodnota se v krátké době znásobila a pak zhroutila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 47
    17.2. 18:55 | Nová verze

    Wayland Protocols byly vydány ve verzi 1.41. S dlouho očekávaným protokolem správy barev a High Dynamic Range (HDR).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.2. 17:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.11.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest (Wikipedie) v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Při kompilaci OpenWRT se nevyrobí BIN soubor

    15.3.2011 17:46 lookin
    Při kompilaci OpenWRT se nevyrobí BIN soubor
    Přečteno: 131×
    Ahoj, mám problém s kompilací OpenWRT pro svůj printserver (hardwarově totožný s routrem br6104). Postupoval jsem podle http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2011/2/kompilace-openwrt-na-router-edimax-br6104kp -- nicméně po závěrečném "make" se mi nevytvoří slibovaný bin soubor. Místo toho mám v adresáři "bin" kromě pakages a md5checksum, jen openwrt-adm5120-router_le-rootfs.tar.gz a OpenWrt-Toolchain-adm5120-for-mipsel-gcc-4.3.3+cs_uClibc-0.9.30.1.tar.bz2, tedy rootfs na flashku a toolchain.

    Nejsem schopen ho žádným způsobem přinutit vytvořit bin jádra, které by šlo nabootovat. Když jsem vzal vmlinux z build_dir a gzipoval na vmlinuz, po nahrání to skončilo "unzip kernel... boot linux..." a konec.

    Netuší někdo, co dělám špatně? Zkoušel jsem už i jiná nastavení v menuconfigu a kernel_menuconfig, ale nikdy mi to prostě nezkompiluje potřebný binární soubor s jádrem, přitom make proběhne bez chyb. Jsem z toho už na prášky. Kompiluje se to po čistém checkoutu víc jak 4 hodiny a furt nic :-(.

    Díky za tipy.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.