V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Řešení dotazu:
Pokud opravdu chcete užitečnou odpověď, tak místo podobných podrážděných reakcí raději pořádně popište situaci a to, čeho chcete docílit. Bez toho musejí potenciální odpovídající místo řešení vašeho problému naslepo hádat, co jste asi tak mohl mít na mysli.
Také si uvědomte, že tohle není placený support ale veřejné fórum, kde lidé odpovídají z dobré vůle. Takže je naprosto v pořádku, když na otázku "Jak udělat X?" dostanete odpověď "X nedělejte."
Pokud je server2
opravdu mezi klienty a server1
, pak bude stačit prostý překlad cílové adresy:
iptables -t nat -A PREROUTING -i $EXTIF -d $server2 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to $server1
Protože mám ale podezření, že ve skutečnosti je vaše situace trochu jiná než popisujete, raději si přečtěte tento popis.
Podle míry očekávaného odstínění (a zásahu do komunikace) jsou pak další možností i rinetd nebo squid.
Tohle má být použitelný popis situace? Jednak tam máte vymyšlené adresy, takže se můžeme jen dohadovat, jestli jsou adresy "1.1.1.1" a "2.2.2.2" opravdu obě veřejné nebo jestli třeba jedna není z privátního rozsahu nebo také jestli nejsou privátní obě, dokonce je tu pořád ještě možnost, že jsou ve skutečnosti ze stejného rozsahu a týká se vás situace řešená ve zmíněném FAQ. Za druhé ten obrázek vypadá, jako by měl router čtyři rozhraní, zatímco ve skutečnosti má nejspíš jen dvě, adresa "2.2.2.2" je napsaná u dolního rozhraní, zatímco ve skutečnosti ji nejspíš máte na horním…
Dost by také pomohl výpis "iptables -nvL
" a "iptables -t nat -nvL
", ale pokud možno skutečný, ne v zájmu národní bezpečnosti náhodně popřepisovaný.
ved mate vsetky potrebne informacie ktore je treba - oba servery su ubuntu 10.10, a preco to tak chcem mat nastavene to vam tu skutocne nechcem vysvetlovat. mozno je lepsie povedat "neviem" ako menit moj model na vas model ktory je pre mna ale nevyhovujuci.Tomáši, tady jste na bezplatné poradně. Možná je lepší se tady neptat, pokud nechcete dostávat odpovědi s jinými návrhy, jako od pana Jirsáka. Lidi tady vám budou radit řešení, která jsou z jejich pohledu nejlepší. Já se taky hlásím za skutečnou ochranu daného serveru radši než nějaké obezličky. A jinak taky existuje příkaz man, kterému dáte jako parametr iptables, a on vám zobrazí celý detailní manuál.
Tiskni
Sdílej: