Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Řešení dotazu:
Pokud opravdu chcete užitečnou odpověď, tak místo podobných podrážděných reakcí raději pořádně popište situaci a to, čeho chcete docílit. Bez toho musejí potenciální odpovídající místo řešení vašeho problému naslepo hádat, co jste asi tak mohl mít na mysli.
Také si uvědomte, že tohle není placený support ale veřejné fórum, kde lidé odpovídají z dobré vůle. Takže je naprosto v pořádku, když na otázku "Jak udělat X?" dostanete odpověď "X nedělejte."
Pokud je server2
opravdu mezi klienty a server1
, pak bude stačit prostý překlad cílové adresy:
iptables -t nat -A PREROUTING -i $EXTIF -d $server2 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to $server1
Protože mám ale podezření, že ve skutečnosti je vaše situace trochu jiná než popisujete, raději si přečtěte tento popis.
Podle míry očekávaného odstínění (a zásahu do komunikace) jsou pak další možností i rinetd nebo squid.
Tohle má být použitelný popis situace? Jednak tam máte vymyšlené adresy, takže se můžeme jen dohadovat, jestli jsou adresy "1.1.1.1" a "2.2.2.2" opravdu obě veřejné nebo jestli třeba jedna není z privátního rozsahu nebo také jestli nejsou privátní obě, dokonce je tu pořád ještě možnost, že jsou ve skutečnosti ze stejného rozsahu a týká se vás situace řešená ve zmíněném FAQ. Za druhé ten obrázek vypadá, jako by měl router čtyři rozhraní, zatímco ve skutečnosti má nejspíš jen dvě, adresa "2.2.2.2" je napsaná u dolního rozhraní, zatímco ve skutečnosti ji nejspíš máte na horním…
Dost by také pomohl výpis "iptables -nvL
" a "iptables -t nat -nvL
", ale pokud možno skutečný, ne v zájmu národní bezpečnosti náhodně popřepisovaný.
ved mate vsetky potrebne informacie ktore je treba - oba servery su ubuntu 10.10, a preco to tak chcem mat nastavene to vam tu skutocne nechcem vysvetlovat. mozno je lepsie povedat "neviem" ako menit moj model na vas model ktory je pre mna ale nevyhovujuci.Tomáši, tady jste na bezplatné poradně. Možná je lepší se tady neptat, pokud nechcete dostávat odpovědi s jinými návrhy, jako od pana Jirsáka. Lidi tady vám budou radit řešení, která jsou z jejich pohledu nejlepší. Já se taky hlásím za skutečnou ochranu daného serveru radši než nějaké obezličky. A jinak taky existuje příkaz man, kterému dáte jako parametr iptables, a on vám zobrazí celý detailní manuál.
Tiskni
Sdílej: