Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Řešení dotazu:
Pokud opravdu chcete užitečnou odpověď, tak místo podobných podrážděných reakcí raději pořádně popište situaci a to, čeho chcete docílit. Bez toho musejí potenciální odpovídající místo řešení vašeho problému naslepo hádat, co jste asi tak mohl mít na mysli.
Také si uvědomte, že tohle není placený support ale veřejné fórum, kde lidé odpovídají z dobré vůle. Takže je naprosto v pořádku, když na otázku "Jak udělat X?" dostanete odpověď "X nedělejte."
Pokud je server2
opravdu mezi klienty a server1
, pak bude stačit prostý překlad cílové adresy:
iptables -t nat -A PREROUTING -i $EXTIF -d $server2 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to $server1
Protože mám ale podezření, že ve skutečnosti je vaše situace trochu jiná než popisujete, raději si přečtěte tento popis.
Podle míry očekávaného odstínění (a zásahu do komunikace) jsou pak další možností i rinetd nebo squid.
Tohle má být použitelný popis situace? Jednak tam máte vymyšlené adresy, takže se můžeme jen dohadovat, jestli jsou adresy "1.1.1.1" a "2.2.2.2" opravdu obě veřejné nebo jestli třeba jedna není z privátního rozsahu nebo také jestli nejsou privátní obě, dokonce je tu pořád ještě možnost, že jsou ve skutečnosti ze stejného rozsahu a týká se vás situace řešená ve zmíněném FAQ. Za druhé ten obrázek vypadá, jako by měl router čtyři rozhraní, zatímco ve skutečnosti má nejspíš jen dvě, adresa "2.2.2.2" je napsaná u dolního rozhraní, zatímco ve skutečnosti ji nejspíš máte na horním…
Dost by také pomohl výpis "iptables -nvL
" a "iptables -t nat -nvL
", ale pokud možno skutečný, ne v zájmu národní bezpečnosti náhodně popřepisovaný.
ved mate vsetky potrebne informacie ktore je treba - oba servery su ubuntu 10.10, a preco to tak chcem mat nastavene to vam tu skutocne nechcem vysvetlovat. mozno je lepsie povedat "neviem" ako menit moj model na vas model ktory je pre mna ale nevyhovujuci.Tomáši, tady jste na bezplatné poradně. Možná je lepší se tady neptat, pokud nechcete dostávat odpovědi s jinými návrhy, jako od pana Jirsáka. Lidi tady vám budou radit řešení, která jsou z jejich pohledu nejlepší. Já se taky hlásím za skutečnou ochranu daného serveru radši než nějaké obezličky. A jinak taky existuje příkaz man, kterému dáte jako parametr iptables, a on vám zobrazí celý detailní manuál.
Tiskni
Sdílej: