Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT.
Mapy.cz rostou a postupně přechází na Mapy.com. V plánu je vylepšení Map novými zahraničními uživateli.
Byl představen Raspberry Pi PoE+ Injector pro napájení Raspberry Pi po datovém síťovém kabelu (PoE). Cena je 25 dolarů.
Jakub Vrána napsal AI plugin sql-gemini pro nástroj pro správu databáze v jednom PHP souboru Adminer. Plugin dovoluje sestavovat SQL dotazy pomocí AI, konkrétně pomocí Google Gemini.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Řešení dotazu:
Pokud opravdu chcete užitečnou odpověď, tak místo podobných podrážděných reakcí raději pořádně popište situaci a to, čeho chcete docílit. Bez toho musejí potenciální odpovídající místo řešení vašeho problému naslepo hádat, co jste asi tak mohl mít na mysli.
Také si uvědomte, že tohle není placený support ale veřejné fórum, kde lidé odpovídají z dobré vůle. Takže je naprosto v pořádku, když na otázku "Jak udělat X?" dostanete odpověď "X nedělejte."
Pokud je server2
opravdu mezi klienty a server1
, pak bude stačit prostý překlad cílové adresy:
iptables -t nat -A PREROUTING -i $EXTIF -d $server2 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to $server1
Protože mám ale podezření, že ve skutečnosti je vaše situace trochu jiná než popisujete, raději si přečtěte tento popis.
Podle míry očekávaného odstínění (a zásahu do komunikace) jsou pak další možností i rinetd nebo squid.
Tohle má být použitelný popis situace? Jednak tam máte vymyšlené adresy, takže se můžeme jen dohadovat, jestli jsou adresy "1.1.1.1" a "2.2.2.2" opravdu obě veřejné nebo jestli třeba jedna není z privátního rozsahu nebo také jestli nejsou privátní obě, dokonce je tu pořád ještě možnost, že jsou ve skutečnosti ze stejného rozsahu a týká se vás situace řešená ve zmíněném FAQ. Za druhé ten obrázek vypadá, jako by měl router čtyři rozhraní, zatímco ve skutečnosti má nejspíš jen dvě, adresa "2.2.2.2" je napsaná u dolního rozhraní, zatímco ve skutečnosti ji nejspíš máte na horním…
Dost by také pomohl výpis "iptables -nvL
" a "iptables -t nat -nvL
", ale pokud možno skutečný, ne v zájmu národní bezpečnosti náhodně popřepisovaný.
ved mate vsetky potrebne informacie ktore je treba - oba servery su ubuntu 10.10, a preco to tak chcem mat nastavene to vam tu skutocne nechcem vysvetlovat. mozno je lepsie povedat "neviem" ako menit moj model na vas model ktory je pre mna ale nevyhovujuci.Tomáši, tady jste na bezplatné poradně. Možná je lepší se tady neptat, pokud nechcete dostávat odpovědi s jinými návrhy, jako od pana Jirsáka. Lidi tady vám budou radit řešení, která jsou z jejich pohledu nejlepší. Já se taky hlásím za skutečnou ochranu daného serveru radši než nějaké obezličky. A jinak taky existuje příkaz man, kterému dáte jako parametr iptables, a on vám zobrazí celý detailní manuál.
Tiskni
Sdílej: