Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
ok, zkusim to jinak: jak pripojit wokenni terminal servery k sambe (jak nastavit sambu)pripojit terminal server do sambackej domeny. popripade namapovat prihlasovanych userov do skupiny "remote desktop users".
...aby na nich (a pouze na nich) byly zachovany "roaming" uzivatelsky profily?to uz je vecou nastavenia systemovej politky. ak raz na sambe povolite romaingove profily, budu povolene na kazdom domain member stroji pokym mu to explicitne nenastavite inak. pripadne ma napada este druhha moznost: pre vsetky tri terminal servery bude platit na samba serveri ina hodnota konfiguracnej direktivy
logon path
ako pre ostatnych clenov domeny. je to vlastne samba konfiguracia costomizovana podla domain klienta, ktory sa na nu pripaja.
logon path
. Ve výchozí konfiguraci (jak Samby tak Win) se použijí roaming profily - tj. při přihlášení se profil ze samba serveru kopíruje na klienta, při odhlášení zpět; je třeba dát pozor na přihlášení na více klientech najednou.
Co je potřeba udělat, je na terminal serveru přidat uživatele (nebo celé skupiny) do lokální skupiny "Remote Desktop Users", jinak jim není dovoleno vzdálené přihlášení (lze tím řídít, kdo na term. server může a kdo ne). Možná na tohle je ono klikátko v LAM. Já to řeším vytvořením obyčejné skupiny na samba serveru (v LDAPu), kterou pak na terminal serverech přidám do "Remote Desktop Users".
logon path =
, windows terminal server je tez pripojen (nove), ale u toho (techto - budou 2 az 3) bych potreboval nastavit jiny chovani tak, aby profil nebyl lokalni, ale "roaming" ... zkusim se podivat po moznostech, ktere zminoval timeos - tedy nastaveni nejake logovaci politiky jen vuci urcitym clenum domeny (pokud je to mozne) .... doufam, ze vyse uvedene dava smysl, neumim se uz moc cesky vyjadrit [global]
sekce do smb.conf
dát:
# /etc/samba.smb.conf
...
[global]
...
include = /etc/samba/machines/%m
[homes]
...
A pak si udělat soubor např. /etc/samba/machines/tserver1
:
# /etc/samba/machines/tserver1
logon path = \\%N\%U\.tsprofile
- pro každý terminal server takový soubor se stejným obsahem. Přesně takhle to používám, a funguje to.
Tiskni
Sdílej: