Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
double_buffer yes draw_borders no draw_graph_borders no draw_outline no draw_shades no gap_x 3 gap_y 26 #no_buffers yes override_utf8_locale yes own_window yes own_window_colour 000000 # Black own_window_type override #override? own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager own_window_transparent yesV x.org mám section s load "dbe". Tak co ještě sakra mám udělat proto, aby conky neblikal?? Stále mi občas prostě problikne a mě to prdne ránu do očí a já se tam musím podívat. O vypnutí compizu nechci ani slyšet
background no cpu_avg_samples 2 net_avg_samples 2 out_to_console no use_xft yes xftfont andale mono:size=8 xftalpha 0.8 update_interval 1 override_utf8_locale yes own_window yes own_window_transparent yes own_window_type override double_buffer yes minimum_size 100 maximum_width 1420 draw_shades yes draw_outline no draw_borders no stippled_borders no border_inner_margin 4 border_width 1 default_color white default_shade_color black default_outline_color white gap_x 10 gap_y 10 alignment bottom_left use_spacer none no_buffers yes uppercase noarch, gnome 2.32.1, compiz O.8.4-2, nvidia 270.30-3, conky startuji s prodlevou 20 sec., vše OK
alignment top_left background no default_color ffffff # szary 5f5f5f default_outline_color 000000 # Black default_shade_color 000000 # Black double_buffer yes draw_borders no draw_graph_borders no draw_outline no draw_shades no gap_x 3 gap_y 26 no_buffers yes override_utf8_locale yes own_window yes own_window_colour 000000 # Black own_window_type override #override? own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager own_window_transparent yes own_window_type normal ## normal on_bottom yes short_units yes text_buffer_size 8000 total_run_times 0 update_interval 1.0 uppercase no use_xft yes use_spacer left format_human_readable yes xftalpha 0 xftfont sans:pixelsize=9V podstatě to samé co ty.
Tiskni
Sdílej: