OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Řešení dotazu:
.php
předával interpretu PHP ke zpracování. Zpracuje je tedy standardním způsobem – pošle jejich obsah klientovi.
--prefix
pro skript configure
apt-get purge apache2.2-common apt-get install apache2.2-commonapache, ale nenainstalovalo spravne a ked som siel cez webmin pozret co on povie, tak ponukol, ze to doinstaluje. Cez webmin som to teda doinstaloval, chybalo mu par balikov este. Apache nabehol, tak som to skusil este raz, lenze stale to phpcka stahuje, nespusta. Pozrel som httpd.conf a zmeny co som tam urobil(podla jednej odpovedi kde riesili podobny problem) tam uz neboli. Ten subor bol uplne prazdny. Cize configy prepisalo. Nemoze byt zadrhel inde ako v apache?
apachectl -f cesta-k-souboru
, nebo se používá cesta zadaná při kompilaci – tu by mohl ukázat příkaz httpd -V
.
Problém je určitě v konfiguraci Apache.Na to podstatné jsem zapomněl – jak tedy vypadá vaše konfigurace Apache pro soubory
.php
?
to je mods-avaible/php.conf?
<IfModule mod_php5.c> AddType application/x-httpd-php .php .phtml .php3 AddType application/x-httpd-php-source .phps </IfModule>
musel som dat prec znaky <> aby mi to mohlo vlozit. Existuje sposob ako tu vkladat zdojaky?
.php
(a .phtml
a .php3
) v případě, pokud je dostupný modul mod_php5.c
. Zřejmě je tedy problém s tímhle modulem – buď není nainstalovaný, nebo není Apache nakonfigurovaný, aby jej aktivoval.
apachetcl
(na konci je L), které se používá pro řízení Apache serveru (a zpravidla jej používají i distribuční inicializační skripty). Díval jsem se, jak je balíček Apache a PHP v Debianu udělaný, a pro aktivaci PHP modulu by zřejmě v adresáři /etc/apache2/mods-available
měl být vedle souboru php5.conf
ještě php5.load
s obsahem
LoadModule php5_module /usr/lib/apache2/modules/libphp5.soTím se zařídí nahrání modulu pro PHP. V Debianu bude dokonce správný postup asi ještě jiný, s použitím příkazu
a2enmod
, který zřejmě slouží k zapínání a vypínání modulů Apache:
a2enmod php5Ale Debian nepoužívám, takže nevím, zda hádám správně.
apt-get
), instalací ze zdrojáků si akorát zaneřádíte systém. Navíc distribuční konfigurační soubory mohou být jiné, než konfiguráky z mainstreamu.
--prefix=/tmp/apache
si sestavení apache vložil do jiného než imlicitního adresáře. Znám výukové systémy, na kterých je více než 100 různých apachů, každý u jednotlivého uživatele v jeho stromu a každý poslouchá na jiném portu. Pak všichni mohou pracovat s konfiguracemi a neruší se. Ale argument, že generická konfigurace může být jiná, než distribuční, je validní.
Hlavně mi, ale připadá, že je to člověk, hledá jen co nejrachlejší kuchařku, jak to mít funční a který buď není ochoten přemýšlet o tom co je u něj špatně nebo je pod časovým tlakem.
httpd.conf
může mít prázdný píše se do něj jen uživatelské změny konfigurace.
návod najde na
debian admin
v adresáři /etc/apache2/mods-enabled
by měl mít soubory php5.conf
a php5.load
.
Jen poznámka nevíte proč opara hlásí debianadmin.com jako útočnou stránku? vždyt na ní nic není.
Tiskni
Sdílej: