V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
jmenostranky_soubory
, ve které jsou doplňující soubory k te stránce. Jenomže tyto staré stránky jsem měl uložené dost idiotsky, protože jsem tenkrát volil názvy, které obsahují taky mezery, háčky, dlouhé písmena a podobně; dnes už takové blbé názvy nepoužívám, ale tady to jsou staré stránky z doby, kdy jsem ještě používal v názvech nevhodné znaky. Rozhodl jsem se chybu napravit. Všechny uložené stránky jsem přejmenoval tak, aby měly názvy bez nevhodných znaků. Takto jsem opravil názvy hlavních html souborů, i těch doplňkových složek. Jenomže to není všechno. Tím, jak jsem přejmenoval ty doplňkové složky, se samozřejmě naruší načítání těch doplňkových souborů. Proto musím opravit v těch stránkách všechny url, které ukazují na soubory v těch složkách, aby se to obnovilo. Protože je tam těch URLů hodně, několik desítek, tak proto, abych se nenadřel, používám na tu opravu příkaz sed. Zadám:
sed -i 's/blbyřetězec_soubory/dobryřetězec_soubory/g' nazevstrankyNež ho zadám, zobrazím si zdrojový kód te stránky, abych si ten "blbýřetězec" zjistil, sestavím celý příkaz a už ho spustím a stránka včetně načítání doplňkových souborů znovu funguje. Všechny stránky mi takto šly opravit, až na jednu a nevím si s tím rady. Ukazuji příkaz, který se mi odmítl splnit a co mi odpoví:
sed -i 'p%C5%99eklad%20zdrojov%C3%BDch%20k%C3%B3d%C5%AF_soubory/preklad-zdrojovych-kodu_soubory/g' preklad-zdrojovych-kodu sed: -e výraz #1, znak 2: extra characters after commandAle nemůže být problém v tom, že řetězec obsahuje procenta, protože v ostatních stránkách ty řetězce taky obsahovaly procenta a neodmítal se mi sed spustit.
Řešení dotazu:
Tiskni Sdílej: