plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
<VirtualHost *:80> ServerName aaa.cz ServerAlias www.aaa.cz ServerAdmin admin@aaa.cz DocumentRoot /home/aaa/public_html/www </VirtualHost>bbb.cz
<VirtualHost *:80> ServerName bbb.cz ServerAlias www.bbb.cz ServerAdmin admin@bbb.cz DocumentRoot /home/bbb/public_html/www </VirtualHost>Soubor hhtpd.conf mám prázdný v apache2.conf mám "Include /etc/apache2/sites-enabled" DNS jsou u obou domén nastaveny na *.aaa.cz(*.bbb.cz) 77.76.**.** Problém je v tom že při volání aaa.cz nebo bbb.cz se načítají html pouze v aaa.cz (resp. se načíta jen konfigurace v prvně vytvořeném konfigu). Zjednodušeně řečeno se chová jako jedna doména ne dvě. Nevítě někdo co s tím. Díky moc za pomoc
Soubor hhtpd.conf mám prázdnýbych rekl ze ti tam toho chyby mnohem vic
Zdá se to jenom mně, že ti tam chybí <>
Nevím, jak by se Apache v takovém případě choval, ale asi by ti jel jenom ten první.
I když, tady na abclinuxu.cz to nepovolí takovou značku vložit do příspěvku.Povolí. Pokud používáte WYSIWYG editor, stačí ten znak normálně napsat, pokud píšete HTML ručně, je nutné vložit odpovídající HTML entitu – nápověda je pod každým polem pro zadání dotazu nebo komentáře.
Tiskni
Sdílej: