D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.
Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.
Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.
Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.
Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.
TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.
Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
A umi zoneminder kdyz uz jsme u toho ukladat zaznam z kamery a zaroven udelat stream napr. do jwplayeru prekodovany do mensiho rozliseneni/kodeku jako webcam napr.?
Zrovna ho zacinam instalovat tak jsem zvedav co to dokaze, mozna az moc.
zm_utils.cpp: In function 'const std::string stringtf(const char*, ...)': zm_utils.cpp:32: error: 'vsnprintf' was not declared in this scope zm_utils.cpp: In function 'const std::string stringtf(const std::string&, ...)': zm_utils.cpp:47: error: 'vsnprintf' was not declared in this scope make[2]: *** [zm_utils.o] Error 1 make[2]: Leaving directory `/home/asd/zm/src' make[1]: *** [all-recursive] Error 1 make[1]: Leaving directory `/home/asd/zm' make: *** [all] Error 2
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| DirectFB 1.2.10 |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
(c) 2001-2008 The world wide DirectFB Open Source Community
(c) 2000-2004 Convergence (integrated media) GmbH
----------------------------------------------------------------
(*) DirectFB/Core: Single Application Core. (2010-06-30 18:13)
(*) Direct/Memcpy: Using libc memcpy()
(!) Direct/Util: opening '/dev/fb0' and '/dev/fb/0' failed
--> No such file or directory
(!) DirectFB/FBDev: Error opening framebuffer device!
(!) DirectFB/FBDev: Use 'fbdev' option or set FRAMEBUFFER environment variable.
(!) DirectFB/Core: Could not initialize 'system_core' core!
--> Initialization error!
Could not initialize SDL - DirectFBCreate: Initialization error!
motion používám dlouhodobě, ale bohužel u mého typu webové kamerky není podporováno RTSP ani multicast...FFserver nebo VLC by to mohly umět přebalit do něčeho rozumnějšího a poskytnout třeba přes HTTP. Ale je to prasárna.
FFserver jsem zkoušel, ale brutálně to zatěžovalo Intel Atom a vynechávalo snímky... Server používám i pro jiné účely, tak jsem to vzdal. motion má zabudovaný http server, takže to 1 fps video je vidět na webu real-time. Nahraná videa zatím vystavuju přes ftp a pouze na LANce. Než pojedu na dovolenou, tak bych to chtěl nějak dořešit (kamerku mám paralelně k zabezpečení domu).motion používám dlouhodobě, ale bohužel u mého typu webové kamerky není podporováno RTSP ani multicast...FFserver nebo VLC by to mohly umět přebalit do něčeho rozumnějšího a poskytnout třeba přes HTTP. Ale je to prasárna.
Tiskni
Sdílej: