abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Dotaz: Přečtení datové zprávy

    2.5.2011 23:14 xhombre | skóre: 10 | blog: xhombre
    Přečtení datové zprávy
    Přečteno: 341×
    Jak přečíst uloženou datovou zprávu (soubor s příponou zfo) u níž platnost certifikátu, kterou byla podepsána již vypršela? Lze to vůbec?

    Odpovědi

    2.5.2011 23:16 xhombre | skóre: 10 | blog: xhombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přečtení datové zprávy
    Jen pro úplnost zpráva byla uložena z Datových schránek.
    5.5.2011 17:39 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přečtení datové zprávy
    Ano, lze to. Platnost certifikátu nemá na čtení obsahu vliv. Většina programů pro práci s datovými schránkami umí načíst zprávu ze souboru.
    8.5.2011 19:06 xhombre | skóre: 10 | blog: xhombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přečtení datové zprávy
    Uloženou datovou zprávu (zfo) nepřečtu pomocí 602XML Fillerem. Při načtení mi hlásí: "Elektronický podpis je neplatný. Formulář je změněn!" A formulář datové zprávy se zobrazí prázdný. Při použití dsgui se zfo načte v pořádku a bez problémů.

    Takže dsgui řeší můj problém. Ovšem rád bych věděl proč to nejde s originálním softwarem dodávaným k datovým schránkám (602XML Filler) a jak to napravit.
    8.5.2011 20:16 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přečtení datové zprávy

    Ta hláška, pokud ji psal někdo znalý, ale říká, že podpis nesedí, ne že certifikátu vypršela platnost. Pak lze do jisté míry pochopit autory ve snaze neukázat nic, aby nebohý uživatel náhodou nepracoval s prokazatelně vadnými daty. Na druhou to může být chyba, kdy takto reaguje na prošlý certifikát.

    Každopádně s chybami v uzavřeném 602XML Filleru se musíte obrátit na provozovatele ISDS, který za něj nese odpovědnost. My vám s ním pomoci nedokážeme.

    9.5.2011 19:49 xhombre | skóre: 10 | blog: xhombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přečtení datové zprávy
    Takže po instalaci nové verze 602XML Filleru se problém vyřešil. Nicméně nechápu proč soubor uložený v jedné verzi filleru po čase v této verzi nejde otevřít (tedy chápu proč to tak je, ale nechápu autory).

    V detailech hlášky kterou dávala stará verze se psalo, že platnost certifikátu, kterou byla zpráva podepsána, vypršela. Zřejmě nakonec někomu došlo, že budou chtít lidé prohlížet obsah uložených zpráv i po uplynutí platnosti certifikátu.

    Takže nová verze již obsah zprávy zobrazí s oznámením, že platnost certifikátu vypršela a ne že byl změněn obsah zprávy.

    I tak děkuji za snahu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.