V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Dobrý den, prokousávám se nastavením gitu a základy všeobecně. Do teď jsem pracoval s svn a minimálně nastavení a checkout mi přišel jednodušší, než u gitu.
Na svém linuxovém serveru jsem v projektu zavolal příkaz git init, který mi v projektu vytvořil ".git". Projekt jsem commitnul do repozitáře. Nyní bych ale rád na svém mackbooku zavolal git clone, abych si udělal kopii, upravil soubory a commitnul na serveru, ale jak si se mi to nedaří.
Když na svém počítači zavolám:
git clone https://server/du_git.git
dostanu odpověď:
Cloning into du_git...
error: SSL certificate problem, verify that the CA cert is OK. Details:
error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed while accessing https://server/du_git.git/info/refs
fatal: HTTP request failed
jasný, dokážu vyčíst, v čem je problém, ale nevím jak ho řešit, nevím například, kde mi git vytvořil repozitář.
Jak mohu dál postupovat, aby bych dostal klon repozitáře do svého počítače? resp. se připojil do git repozitáře projektu? Děkuji
GIT_SSL_NO_VERIFY=true
Jinak by samozřejmě bylo úplně nejlepší nainstalovat kořenový certifikát, jinak použití SSL nebude až tak moc neprůstřelné.
Git při klonování vypisuje informace, kam se data stáhla. Zpravidla vytváří složku podle názvu repozitáře, v tomto případě du_git
.
Ahoj díky za link. Použil jsem direktivu, kterou jsi mi poradil a dostanu:
http://server/gitosis-admin.git/info/refs not found: did you run git update-server-info on the server?
takže určitě blbě odkazuju
https://...
a teďka http://...
, takže buď špatně anonymizuješ (pokud tam máš autentizaci, tak to je nadbytečná práce, a pokud nemáš, tak ti to dřív nebo později stejně někdo prokoukne ;c)), nebo někde jinde děláš chybu.
Každopádně se (opět) dá velmi lehce najít něco (pravděpodobně) relevantního: http://www.jedi.be/blog/2009/05/06/8-ways-to-share-your-git-repository/#apachehttp (aneb že se má spustit příkaz git update-server-info
v repu).
Je to jako věštit z rozbité křišťálové koule, takže pokud nemíníš o svém setupu říct nic víc bližšího, konkrétnějšího, tak nedovedu lépe poradit, než že za tebe budu googlit tvoje chybové hlášky. Na svém linuxovém serveru jsem v projektu zavolal příkaz git init, který mi v projektu vytvořil ".git". Projekt jsem commitnul do repozitáře.
Na serveru vytvoř repozitář příkazem git init --bare a nic do něj necommituj. Někde jinde si pak vytvoř repozitář s pracovním adresářem (tj. git init bez volby --bare), commitni do něj první verzi a tu pushni na server:
git push $url master
Tiskni
Sdílej: