Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Dobrý den, prokousávám se nastavením gitu a základy všeobecně. Do teď jsem pracoval s svn a minimálně nastavení a checkout mi přišel jednodušší, než u gitu.
Na svém linuxovém serveru jsem v projektu zavolal příkaz git init, který mi v projektu vytvořil ".git". Projekt jsem commitnul do repozitáře. Nyní bych ale rád na svém mackbooku zavolal git clone, abych si udělal kopii, upravil soubory a commitnul na serveru, ale jak si se mi to nedaří.
Když na svém počítači zavolám:
git clone https://server/du_git.git
dostanu odpověď:
Cloning into du_git...
error: SSL certificate problem, verify that the CA cert is OK. Details:
error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed while accessing https://server/du_git.git/info/refs
fatal: HTTP request failed
jasný, dokážu vyčíst, v čem je problém, ale nevím jak ho řešit, nevím například, kde mi git vytvořil repozitář.
Jak mohu dál postupovat, aby bych dostal klon repozitáře do svého počítače? resp. se připojil do git repozitáře projektu? Děkuji
GIT_SSL_NO_VERIFY=true
Jinak by samozřejmě bylo úplně nejlepší nainstalovat kořenový certifikát, jinak použití SSL nebude až tak moc neprůstřelné.
Git při klonování vypisuje informace, kam se data stáhla. Zpravidla vytváří složku podle názvu repozitáře, v tomto případě du_git
.
Ahoj díky za link. Použil jsem direktivu, kterou jsi mi poradil a dostanu:
http://server/gitosis-admin.git/info/refs not found: did you run git update-server-info on the server?
takže určitě blbě odkazuju
https://...
a teďka http://...
, takže buď špatně anonymizuješ (pokud tam máš autentizaci, tak to je nadbytečná práce, a pokud nemáš, tak ti to dřív nebo později stejně někdo prokoukne ;c)), nebo někde jinde děláš chybu.
Každopádně se (opět) dá velmi lehce najít něco (pravděpodobně) relevantního: http://www.jedi.be/blog/2009/05/06/8-ways-to-share-your-git-repository/#apachehttp (aneb že se má spustit příkaz git update-server-info
v repu).
Je to jako věštit z rozbité křišťálové koule, takže pokud nemíníš o svém setupu říct nic víc bližšího, konkrétnějšího, tak nedovedu lépe poradit, než že za tebe budu googlit tvoje chybové hlášky. Na svém linuxovém serveru jsem v projektu zavolal příkaz git init, který mi v projektu vytvořil ".git". Projekt jsem commitnul do repozitáře.
Na serveru vytvoř repozitář příkazem git init --bare a nic do něj necommituj. Někde jinde si pak vytvoř repozitář s pracovním adresářem (tj. git init bez volby --bare), commitni do něj první verzi a tu pushni na server:
git push $url master
Tiskni
Sdílej: