Twitter zveřejnil zdrojové kódy algoritmu pro doporučování tweetů. Dostupné jsou na GitHubu (the-algorithm a the-algorithm-ml).
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Miredo mam nainstalovane (Ubuntu 10.04, 10.10). Nastaven server teredo.nic.cz, vse chodi, ale casem (i behem nekolika hodin) nelze na cilovy stroj dopingnout pritom adresa je porad tataz a chova se to tak nejak divne. Na strojich s windows 7 kde je defaultne Teredo zapnute jsem jeste nevidel aby to fungovalo. Pokazdy kdyz vidim win 7 a mam k strojku pristup tak zadavam kame.net a ocekavam tancici zelvu a jeste jsem ji na windows nevidel tancovat.
Vice se mi osvedcilo gogo.
Zkuste nainstalovat balik gw6c a nebo gogoc - je to totez. Napr v Ubuntu 10.04 je k dispozici jen gw6c a v 10.10 zas jen gogoc.
Pokud tyto baliky mate v repu Vaseho distra tak je zprovozneni IPv6 zalezitost jedineho prikazu pod rootem.
Gogo funguje pekne akorat je velka vzdalenost k jejich serverum, casto se meni IP, ale na vyzkouseni a pohrati si s novym protokolem v poho staci.
V projektu gogo si lze vytvorit ucet a nastavit v kongiguracnich souborech prihlaseni k nemu coz zajisti na jednom stroji vzdy stejnou IPv6 jez se nemeni. Toto mi nikdy nefungovalo a dost jsem se s tim natrapil. Funguje to ve win xp po nainstaleni grafickeho gogo klienta, ale zas neslo se na stroj prihlasit z venku (konkretne na Apache webserver) firewall vypnut uplne, ale porad hluchy. Pristup na IPv6 weby pres prohlizec vsak fungoval a adresa IPv6 byla pevna jenze z venku nedostupna takze zas to bylo takovy polovicaty.
Nejsem spokojen ani s he.com. opet po case neni stroj dostupny z okolniho sveta.
Dokud nebude nativni IPv6 tak to porad bude takove polovicate.
Jestli ma te dva pocitace tak muzete si nastavit IPv6 na lokalni siti a pohrat si taky. Pripadne si vytvorit virtualni server, zapnout si na nem IPv6 dle navodu ve wiki a experimentovat tzn prihlasit se na virtual a odtud testovat spojeni na domaci PC.
Rychlost u Tereda/Mireda je OK, Gogo je uz o poznani slabsi. Stejne tak he.com.
Tiskni
Sdílej: