Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
if [ -f $file -a ... ];thenJakým způsobem by to šlo udělat? Díky
if [ -f $file -a `grep -c '#poznamka' $file` -gt 0 ]; then
echo "je tam";
fi
Zdravim,
existancia daneho suboru este nie je dovod na radost. Je treba vediet, ci su garantovane prava pre citane, kedze ho budeme citat. Napr. takto:
if [[ -r "${file}" && "$(grep '#poznamka' "${file}")" ]]; then echo 'je tam'; fi
Grep totizto vracia exit status s hodnotou jedna (neuspech), ak sa dany pattern nenajde.
Slo by to ale aj inak, ak vyuzijeme predchadzajucu moju poznamku:
if grep '#poznamka' "${file}" 2>/dev/null; then echo 'je tam'; fi
Ak subor existuje, je citatelny a nachadza sa tam dany pattern, tak sa vypise 'je tam'. Ak bude niektora z podmienok nesplnena, tak prinajhorsom hodi chybu, ale tie sa nam nezobrazia, lebo vsetky chyby su presmerovane do /dev/null .
Dakujem za tip. ;)
Druhy priklad je u mna zle, bo presmerovava len chyby do /dev/null. Takze bud takto:
if grep '#poznamka' "${file}" &>/dev/null; then echo 'je tam'; fi
alebo takto, ako mi bolo poradene:
if grep -qs '#poznamka' "${file}"; then echo 'je tam'; fi
if [ -f $file -a `grep -c '#poznamka' $file` -gt 0 ]špatně, protože pokud soubor nebude čitelný (-r), tak grep nevypíše žádné číslo, a budete mít syntax mišmaš.
if [ -r $file -a `grep -c '#poznamka' $file` -gt 0 ]to už by mělo fungovat, ale je to moc komplikované
if [[ `grep -c '#poznamka' $file` -gt 0 ]]tohle už by mělo zvládnout i nečitelnost souboru, ale je možné že autor [[ nechce Ideální řešení je podle mne to nejjednodušší:
if grep '#poznamka' &>/dev/null; thenPokud se grepu nepodaří objevit poznámku v souboru (ať už z jakéhokoliv důvodu), vrátí hodnotu interpretovanou jako false, jinak true.
Tiskni
Sdílej: