Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
-p tcp --synJinak je odpoved v podstate, ano. NN
nat
, ale do výchozí tabulky. Někde také musíte tu komunikaci do řetězce syn-flood
přesměrovat. Pak také musíte některé pakety odmítnout – když dáte do všech pravidel v řetězci RETURN
, jenom donutíte jádro udělat ta porovnání, ale paket projde. Poslední pravidlo s -j RETURN
je zbytečné – když paket projde až na konec řetězce, vrátí se zpracování do nadřazeného řetězce tak jako tak.
Nakonec asi to nejdůležitější – mám pochybnosti o smysluplnosti takového řešení. Obrana proti DoS útoku na firewallu na cílovém stroji má pouze velice úzké pásmo účinnosti – pokrývá prakticky jen případ, kdy komunikaci ještě stíhá zpracovat jádro, ale už by se nestíhalo předávat to do uživatelského prostoru. Pokud se ještě stíhá předávat do uživatelského prostoru, je lepší udělat obranu tam, protože daná aplikace asi komunikaci rozumí lépe a ví, co má odmítnou, aby to mělo nejmenší následky. Naopak když už nebude stíhat ani jádro, pravidla na vnitřním firewallu to nezachrání (naopak situaci zhorší, protože přidají jádru práci navíc).
Někdy cca od ledna do března jsem narazil na text, kde někdo tvrdil, že přežil masivní DoS, když nahradil DROP za pomoci -j REJECT --reject-with icmp-net-unreachable, někdo mu útočil na apache, tak spočítal/vypsal spojení z jedné IP adresy, ty přidal do iptables s timhle atributem a linux přežil tam, kde komerční firewally padaly ...
Nemam to ověřený, jak jsem dostal, v rss čtečce mam asi 10 zdrojů ... teď jsem to nenašel.
Tiskni
Sdílej: