abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | IT novinky

    Český telekomunikační úřad zahajuje novou etapu využívání vysokofrekvenčního rádiového spektra v pásmu 26 GHz. Toto pásmo bude od 1. 7. 2026 otevřeno pro provoz moderních bezdrátových sítí, zejména sítí páté generace (5G), pevných bezdrátových přístupových sítí (FWA) a lokálních či průmyslových sítí určených například pro výrobní areály, logistická centra nebo technologické kampusy. Současně s otevřením pásma 26 GHz přistoupil ČTÚ ke zpřístupnění informací o využívání rádiových kmitočtů v tomto pásmu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky

    Logitech představil myš Signature Comfort Plus M850 L s polstrovanou opěrkou dlaně pro větší pohodlí a sadu s touto myší a klávesnicí s integrovanou opěrkou dlaní Signature Comfort Plus Combo MK880.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | IT novinky

    Gaël Duval se rozepsal o novinkách a plánech Murena a /e/OS. Počet uživatelů telefonů Murena a mobilního operačního systému /e/OS bez aplikací a služeb od Googlu se blíží 100 000. Ambicí je, aby se /e/OS stal třetí mobilní platformou v Evropě i na světě, s potenciálem dostat se i na PC. Blíží se vydání nové verze 4 s funkcemi zálohování a obnova, import e-mailů z Gmailu a rozpoznávání hlasu. Murena Workspace přinese videohovory, elektronický podpis a správu zařízení (MDM).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:22 | Komunita

    Dnes a zítra probíhá Ubuntu Summit 26.04. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze na YouTube. Úvodní slovo měli Mark Shuttleworth a Jon Seager.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:00 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.62.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu o rozepsal o tom, kam se vyhledávání v jeho očích posledních 10 let posunulo, jaké má zkušenosti s AI vyhledáváním, proč na něm nechce záviset a jaké vyhledávací služby ho v poslední době zaujaly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:33 | Nová verze

    Wayland kompozitor Labwc byl vydán ve verzi 0.20.0. Labwc je inspirován správcem oken Openbox. Postavený je na wlroots.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    26.5. 17:00 | Nová verze

    AlmaLinux OS byl vydán ve verzích 9.8 s kódovým jménem Olive Jaguar a 10.2 s kódovým jménem Lavender Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání (9.8 a 10.2). Opraveny byly zranitelnosti Copy Fail (CVE-2026-31431), Dirty FRAG, Fragnesia (CVE-2026-46300), nginx Rift (CVE-2026-42945) a SSH Keysign Pwn (CVE-2026-46333).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.5. 15:22 | IT novinky

    Seznam.cz vykázal za rok 2025 tržby v celkové hodnotě 6,454 miliardy korun. Oproti roku 2024 nárůst o 3,68 %. Zisk před zdaněním oproti předcházejícímu roku poklesl, a to o 11,21 % na 1,330 miliardy korun. Vlastní velké jazykové modely SeLLMa najdou dnes uživatelé téměř na všech seznamáckých službách. Na všechny obsahové služby byla zavedena technologie text-to-speech, díky níž si mohou uživatelé přehrát články v audio verzi namluvené

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.5. 13:22 | IT novinky

    Vláda představila strategické digitalizační projekty. Roadmapa zahrnuje celkem 55 projektů napříč státní správou, z toho 22 prioritních projektů vycházejících přímo z programového prohlášení vlády a 33 projektů založených na platné legislativě. Portfolio pokrývá oblasti financí, zdravotnictví, digitální identity, dat, registrů, dopravy, krizového řízení, sociálních agend i kybernetické bezpečnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1732 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Jednoduché přehledy (s grafy) různých provozních hodnot

    21.6.2011 13:45 Radek Hladik | skóre: 20
    Jednoduché přehledy (s grafy) různých provozních hodnot
    Přečteno: 217×
    Zdravím, potřebuju vyrábět jednoduché přehledy a grafy o provozu různých komponent. Řekněme, že mám třeba libvirt, ze kterého každých x minut stáhnu informace o spotřebě procesoru a přenosech na síťovkách. T.j. mám informaci typu tehdy a tehdy tolik něčeho. A potřebuju nějaký systém, který mi z toho udělá různé přehledy. A přemýšlím, jestli si něco takového naprogramovat sám nebo použít něco, co již existuje.

    Co se týče požadavků, tak potřebuju především přesné číselné údaje (sumy) za různá období (den, týden, měsíc) ideálně s grafy, aby to bylo pěkně vidět. T.j. když zákazník překročí dohodnutý traffic, tak potřebuju něco, co mu pošlu, kde to bude vypsané a ideálně i vynesené do grafu. Zároveň různé grafy někam na web (poslední den, celková spotřeba,...). Dál bych rád, aby to bylo poměrně universální, t.j. aby se to snadno rozšiřovalo o nové veličiny tím, že někdo někde udělá cron script, který si vymyslí nějaké číslo, někam ho pošle a tím to pro něj skončí...

    Co zatím mám přehled, tak můžu použít RRD. To je ale, podle mně, zaměřené moc na grafy. Já potřebuju spíš ty přehledy. Navíc mám pocit, že je trochu problém se správou všech těch rrd souborů, řad, atd... Ale to by mohla vyřešit nějaká nadstavba. Další možnost je zabbix, ten mi zase připadá jako velký moloch a ani u něj si nejsem jistý, jak umí dělat ty přehledy.

    Odpovědi

    21.6.2011 14:21 Dalibor Malina | blog: bigblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduché přehledy (s grafy) různých provozních hodnot
    Zásadně naprogramovat a budeš to mít přesně jak chceš.
    21.6.2011 14:38 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduché přehledy (s grafy) různých provozních hodnot
    To je samozřějmě možnost, kterou zvažuju. Jenže odhadem mi to i s nějakým základním laděním zabere 10-20 hodin. Pokud bych ten čas investoval do "vyladění" něčeho, co už existuje, možná to bude lepší... Proto se ptám. Například ty grafy v Zabixxu jsou naprosto luxusní :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.